اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 201
    کد: 70471
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۰۷

    دریادل شورا دار شد

    نخستین جلسه شورای اجتماعی تازه تاسیس محله دریادل برگزار شد.
    دریادل شورا دار شد

     شورای اجتماعی محله دریادل که به تازگی ازسوی دبیرخانه شوراهای اجتماعی محلات مشهد تاسیس شده است، به جمع شوراهای اجتماعی محلات منطقه ثامن پیوست ونخستین نشست ماهانه خود را نیز برگزار کرد.

    براین اساس، مسلم مومنی رئیس شورا، محمدجواد احمدزاده دبیر شورا، هادی دربان خالصی به عنوان معتمد محله، حسن آسیان نماینده کسبه، علیرضا غفوریان نماینده جوانان، اکرم جعفری نماینده بانوان محله، آمنه طباطبایی نماینده تشکلها، خانم پیشقدم به عنوان نماینده جوانان دربخش بانوان  و علیرضا غفوریان به عنوان نماینده جوانان دربخش آقایان ، خانم خانی نماینده بهداشت و آذر غلامحسین به عنوان نماینده مدارس در کانون جوانان حریم رضوی گردهم آمدند تا به مشکلات و ظرفیت های محله تحت پوشش شورای خود بپردازند.
    درا بتدای جلسه، دبیر شورابه تغییرات ایجادشده در ترکیب اعضای شوراهای اجتماعی سطح منطقه ثامن اشاره کرد و یادآور شد: خانم آذر غلامحسینی، نماینده مدارس و نماینده جوانان که پیش از این در شورای اجتماعی محله نوغان به عنوان نماینده مدارس محله و علیرضا غفوریان به عنوان نماینده جوانان با شورا همکاری داشتند، از این پس با توجه به محل کارشان با شورای اجتماعی دریادل همکاری خواهند کرد.
    تلاش برای تغییر ذهنیت مردم
    درا دامه این جلسه، هریک از اعضا پس از معرفی خود، نظرها و پیشنهادهای شان را مطرح کردند.نماینده معتمدان محله در نخستین جلسه شورای اجتماعی
    دریادل، از تغییر ذهنیت و تفکر منفی شهروندان درباره شهرداری به عنوان مهم ترین و ضروری ترین موضوع نام برد. وی معتقد بود؛ بهتر است شوراها به این موضوع بیشتر بپردازند.
    دربان خالصی برا ین باوراست که؛ مردم، شهرداری را به عنوان یک مجموعه واحد می بینند.ا گر هریک از کارمندان شهرداری در بخش های مختلف این سازمان از جمله خدماتی، پلیس ساختمان، سدمعبر، همچنین سازمان ها و ارگان های فرهنگی و اجتماعی وابسته به شهرداری عملکرد ضعیفی داشته باشند، مردم این رفتار را به کل بدنه شهرداری نسبت می دهند و نظرشان درباره عملکرد این سازمان منفی خواهد شد؛ از همین رو باید در درجه اول به اصلاح برخی رفتارهای غلط در خود مجموعه شهرداری پرداخت، تفکر مثبت را در مردم نهادینه کرد و سپس در صدد ایجاد تعامل با شهروندان بود.
    استفاده از ظرفیت های خادمین معنوی محل
    درا دامه این پیشنهاد، دبیر شورا یکی از اهداف مهم این نشست ها و جلسات را ایجاد تعامل با مردم و حل مشکلات و دغدغه های اهالی با مشارکت خود آ نها دانست.
    درا ین جلسه، نماینده تشکل ها از آمادگی تشکل خود در برنامه ریزی و همراهی شورای اجتماعی محله دریادل خبر داد. و ی به وجود باشگاه خادمین معنوی کانون حریم رضوی  در محله اشاره کرد که دارای ظرفیت های محلی، منطقه ای و حتی شهری است.
    ایجاد پایگاه خودمراقبتی در محله
    خانم خانی، نماینده بهداشت نیز بحث فرهنگ خود  مراقبتی و ایجاد پایگاهی با فعالیت های روا نشناسی، غربالگری و.. . در سطح منطقه را مطرح کرد که به دلیل حاضر نبودن تمامی اعضا در نخستین جلسه، به پیشنهاد دبیر شورا بررسی این موضوع به جلسه بعد موکول شد.
    احمد قرایی، نماینده مساجد، تنها غایب جلسه شورای اجتماعی دریادل درا ین جلسه بود.
    در نخستین جلسه شورای اجتماعی دریادل به معرفی اعضا، توزیع درباره محله و آیین نامه شو را پرداخته شد و مصوبه ای نداشت.

    تعداد بازدید: 201
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر