اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 175
    کد: 70529
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۰۹

    استقرار پزشک در محله؛ویزیت رایگان بیماران

    در صورت آمادگی مدارس و مراکز فرهنگی در نوغان استقرار پزشک در محله با یزیت رایگان بیماران صورت خواهد گرفت.
    استقرار پزشک در محله؛ویزیت رایگان بیماران

    دومین نشست اعضای شورای اجتماعی محله نوغان سه شنبه هفته گذشته برگزار شد. 28 اردیبهشت، مسلم مؤمنی رئیس شورا، احمدزاده دبیر شورا، تسبیح سازان نماینده کسبه، مهدی شریعت یار نماینده بهداشت، جعفر کشمیری نماینده معتمدان محل، مرضیه محمدی نماینده مدارس و سیدمحمود سبزیان نماینده جوانان در مرکز فرهنگی جوادیه گردهم آمدند تا دومین جلسه شورا را برگزار کنند.  درا بتدای جلسه دبیر شورا ضمن خوش آمدگویی به اعضا به تشریح دستورکار جلسه پرداخت.

    جذب خادمین معنوی حرم مطهر رضوی و بهره گیری از کمک های خیریه در راستای تحت پوشش قرار دادن کودکان یتیم و مستضعف با مشارکت مدرسه سزاوار، مهم ترین موضوعات و دستورکار جلسه شورای اجتماعی محله نوغان در دومین جلسه این شورا بود. همچنین ایجاد باشگاه خادمین معنوی حرم مطهر رضویا ز موضوعات مطرح شده از سوی احمدزاده دبیر شورا بود.

    نهم خرداد؛ غبارروبی رینگ حرم
    درادامه جلسه، قرار شد درنخستین گام به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر(ع ) با اعلام فراخوانی در سطح منطقه و جذب یکصد نفراز جوانان محله نوغان، نهم خرداد عملیات غبارروبی رینگ حرم مطهر واقع دربست طبرسی به همت این خادمان معنوی انجام پذیرد.
    دانش آموزان دبیرستان حاج تقی؛ خادمان معنوی محله
    در همین زمینه پیشنهاد بهره گیری از ظرفیت و توانایی دانش آموزان دبیرستان پسرانه حاج تقی آقابزرگ در راستای ترویج فرهنگ رضوی در مدارس از سوی مرضیه محمدی، نماینده مدارس مطرح شد.
    جوانان نوغان وارد گود میشوند
    تسبیح سازان، نماینده کسبه نیز اطلاع رسانی به کسبه خیابان نوغان را به منظور مشارکت کسبه جوان در این حرکت معنوی تاثیرگذار دانست.
    در ادامه این بحث مقرر شد تأمین جاروها  ملزومات این کار  بر عهده سازمان خدمات شهری ناحیه یک باشد، اعلام فراخوان از طریق کسبه و مدارس انجام پذیرد و هماهنگی با مداح این برنامه نیز از سوی معتمد و خیران محل باشد.
    حمایت بیت الصادق از کودکان یتیم
    بیان مشکلات کودکان یتیم و مستضعف در محله از دیگر مباحث مطرح شده دراین جلسه بود که از سوی مدیر مدرسه «سزاوار رحمت » شناسایی شده اند.
    خانم محمدی معرفی این افراد را به موسسه خیریه بیت الصادق پیشنهاد داد تا بلکه بخشی از آلام و مشکلات آن ها کاهش یابد و به نحوی تحت حمایت و پوشش این موسسه خیریه قرار گیرند.
    نیاز محله به فرهن گسازی
    در ادامه دومین جلسه شورای اجتماعی محله نوغان، شریعت یار، نماینده بهداشت محله، به ضرورت رسیدگی بیشتر به محله نوغان به ویژه در تابستان و تعطیلی مدارس اشاره کرد.
    وی ا دامه داد:به عقیده من این محله در زمینه بهداشت هنوز نیاز به  فرهنگ سازی دارد و باید تدابیری اندیشیده و طرحی ارائه شود.
    چند میز و صندلی برای درس خوان های نوغان
    ایجاد قرائت خانه موقت در موسسه خیریه بیت الصادق از دیگر پیشنهادهای مطرح شده در این جلسه بود که از سوی کشمیری، معتمد محله ارائه شد.
    وی ابتدای تابستان را که هم زمان با تعطیلی مدارس و مراکز دانشگاهی و اوقات فراغت نوجوانان و جوانان محله است، برای دایر شدن این قرائت خانه بهترین زمان دانست.
    کشمیری، عملی شدن این پیشنهاد را مستلزم تأمین میز و صندلی به تعداد مناسب برای دانش آموزان و علاقه مندان به مطالعه دانست.

    ویزیت رایگان بابت مراکز فرهنگی وآموزشی
    در دومین جلسه شورای اجتماعی محله نوغان مقرر شد در صورت آمادگی مدارس و مراکز فرهنگی، پزشکی برای ویزیت رایگان در محله مستقر شود. چگونگی عملی شدن این طرح به جلسه آینده موکول شد.
    آماده شدن مساجد و حسینیه ها برای ماه رمضان
    درا ین جلسه با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان موضوع قالی شویی مساجد و حسینیه ها مطرح شد. در پایان دومین نشست اعضای شورای اجتماعی نوغان مقرر شد موضوع قالی شویی مساجد و حسینیه ها و همچنین بحث گرفتن مجوزی برای تشکلها به منظورنصب پرده های مناسبتی در سطح
    خیابان های محله در دستورکار جلسه بعد قرار گیرد.

    تعداد بازدید: 175
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر