• دوشنبه،31 اردیبهشت 1397
 • ورود
اوقات شرعی
16°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 384
    کد: 117938
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۰۵

    برگزاری شب خاطره با «قهرمانان مساجد ما» در فرهنگسرای انتظار مشهد

    مدیر فرهنگسرای انتظار گفت: شب خاطره با «قهرمانان مساجد ما» که از خود محلات هستند و بیان خاطراتی از زبان آنها از جمله برنامه‌های دیگر فرهنگسرا در ایام دهه مبارکه فجر به شمار می‌رود.
    برگزاری شب خاطره با «قهرمانان مساجد ما» در فرهنگسرای انتظار مشهد

    سیدسجاد جُلینی، مدیر فرهنگسرای انتظار در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگشهر، افزود: جشنواره مسجدی‌ها با اشاره به توانمندسازی مساجد در قالب و کارکرد فرهنگی و هنری از تابستان امسال آغاز شد که مرحله اول آن در مهرماه به پایان رسید.

    وی با اشاره به اینکه در خصوص برگزاری جشنواره سرود مسجدی‌ها دوره‌هایی برای رابطین مساجد در ۱۲۰ مسجد داشتیم، ادامه داد: این جشنواره در مرحله دوم در قالب سرود، تئاتر‌ و ثبت و ضبط خاطرات، رسانه در بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

    جلینی با اشاره به اینکه به ۱۷۰ مسجد مربی سرود اعزام شده است، عنوان کرد: دهه فجر این گروه سرودها آماده اجرا خواهند بود در جشنواره مشهد فجرآفرین نیز اجرایی به صورت زنده برگزار می‌کنند.

    مدیر فرهنگسرای انتظار در خصوص ضبط صدای گروه‌های برتر، عنوان کرد: گروه‌هایی که از لحاظ صوتی برتر بودند را به استدیو ضبط صدا می‌بریم و با ضبط صدای آنها، آهنگ خوانده شده توسط گروه را در اختیارشان می‌گذاریم.

     

    برگزاری کلاس کارگردانی تئاتر ویژه مساجد

    وی با بیان اینکه برای گروه‌های تئاتر مسجدی متن‌های نمایشنامه‌ای آماده شده که در اختیارشان قرار می‌گیرد، بیان کرد: از چهارم بهمن‌ماه دوره آموزشی کارگردانی تئاتر را خواهیم داشت مضاف بر اعزام کارگردان تئاتر به مساجد جهت آموزش تئاتر.

    جُلینی در ادامه از برگزاری دوره کارگردانی مستندسازی و فیلم‌کوتاه برای فعالان مسجدی خبر داد و عنوان کرد: این دوره که از ۱۴ بهمن برگزار می‌شود تا آخر فروردین ادامه دارد.

    مدیر فرهنگسرای انتظار در خصوص تاریخ شفاهی با عنوان «قهرمانان مساجد ما»، تصریح کرد: در فراخوانی که ارائه شد از فعالان مساجد خواستیم تا به دنبال ۱۵ نفر از کسانی که در دوران انقلاب، دفاع مقدس اثرگذار بوده‌اند، بروند و با شناسایی آنها خاطراتشان را ثبت و ضبط کنند.

     

    شب خاطره با «قهرمانان مساجد ما»

    وی بیان کرد: شب خاطره با «قهرمانان مساجد ما» که از خود محلات هستند و بیان خاطراتی از زبان آنها از جمله برنامه‌های دیگر فرهنگسرا در ایام دهه مبارکه فجر به شمار می‌رود.

     

    کارگاه داستان‌نویسی ویژه مسجدی‌ها

    جُلینی از برگزاری کارگاه داستان‌نویسی ویژه مسجدی‌ها خبر داد و افزود: این دوره در ۱۰ جلسه به صورت رایگان تنها برای فعالان مساجد برگزار می‌شود، سعید تشکری نویسنده مطرح استان نیز استاد کارگاه خواهد بود.

    مدیر فرهنگسرای انتظار شب‌نشینی فرهنگی با مساجد در مناطق مختلف که از سوم بهمن‌ماه برگزار شده است از دیگر برنامه‌های دهه مبارکه فجر دانست و افزود: ۱۴ نقطه شهر از این شب‌نشینی بهره‌مند خواهند شد و پیرامون ظرفیت و راهکارهای تولید و محتوای فرهنگی مساجد، بحث و گفتگو و تبادل نظر خواهند کرد.

    تعداد بازدید: 384
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر