اوقات شرعی
3°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 228
    کد: 118196
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۰۷

    آثار منتخب فراخوان اول جشنواره بهار فیروزه‌ای 96 اعلام شد

    دبیر جشنواره بهار فیروزه‌ای 96 از اعلام نتایج داوری آثار فراخوان المانهای نوروزی 96 مشهد خبر داد.
    آثار منتخب فراخوان اول جشنواره بهار فیروزه‌ای 96 اعلام شد

    به گزارش فرهنگشهر، محمدجواد میری در ابتدا با اشاره به اینکه به دلیل رشد چشمگیر کیفی و کمی آثار ارائه شده در فراخوان المانهای نوروزی 96 فرآیند داوری با جدیت و دقت فراوان انجام شد گفت: همانطور که در فراخوان اول اعلام شده بود آثار ارائه شده توسط هنرمندان جوانی که برای اولین بار مهمان جشنواره های هنری نوروز مشهد بودند در ابتدا توسط هیئت انتخاب بررسی و با دید باز، ارزیابی اولیه شد که در نتیجه آن تعدادی از آثار حذف و تعداد قابل توجهی نیز به هیات داوری نهایی پیشنهاد شدند.

    میری افزود: در این مرحله، داوران به بررسی  آثار ارائه شده پرداختند که درنتیجه اثرها انتخاب و از این تعداد برخی به طور قطعی و برخی دیگر به شرط اعمال اصلاحات تکمیلی، برای اکران در شهر معرفی شد.

    مدیر امور هنری شهرداری مشهد ادامه داد: پس از مشخص شدن آثار منتخب داوران، طبق بند سوم ماده ج فراخوان، هیئت انتخاب بار دیگر آثار راه نیافته را بررسی و تعدادی اثر را مناسب ساخت تشخیص داده، به آثار پذیرفته شده اضافه کرد.

    میری در همین زمینه اضافه کرد: داوران برخی آثار را برای شرکت در فراخوان تزئینات شهری یا ساخت احجام دائم مناسب تشخیص دادند که این آثار به فرایند مربوطه ارجاع گردید.

    دبیر جشنواره بهار فیروزه‌ای 96 در ادامه ابراز امیدواری کرد علاوه بر استفاده دوباره از آرایه های ساخته شده در بهار گذشته، در نوروز 96 نیز زائران ملی و جهانی امام رضا (ع) و همچنین مجاوران آن امام رئوف شاهد حداقل 150 آرایه هنری جدید در نتیجه دو فراخوان اول و دوم (تزیینات شهری) در شهر باشند.

    محمدجواد میری در انتها با اشاره به فراخوان دوم جشنواره بهار فیروزه‌ای، از هنرمندان دعوت کرد آثار خود را در فراخوان دوم جشنواره بهار فیروزه‌ای 96 هم به رقابت بگذارند.

    در ادامه اسامی هنرمندان و کد اثر منتخب آنها در فراخوان اول جشنواره بهار فیروزه‌ای 96 منتشر می‌شود.

     

     

     

     

    تعداد بازدید: 228
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر