• سه شنبه،03 مرداد 1396
 • ورود
اوقات شرعی
24°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 68
    کد: 118811
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
    نماینده مردم مشهد در حاشیه بازدید از نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» مطرح کرد :

    مرور خاطرات انقلابی می‌تواند راهگشای گفتمان فرهنگی باشد

    نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: فضای نمایشگاه و مرور خاطرات و ظرفیت های انقلابی می‌تواند در پایداری گفتمان فرهنگی شهر مشهد که دستخوش تغییرات زیادی شده راهگشا باشد و سبب شده تا داشته هایمان در معرض فراموشی قرار گیرد و این گفتمان دوباره احیا شود.
    نماینده مردم مشهد در حاشیه بازدید از نمایشگاه

    به گزارش ستادخبری نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» حجت الاسلام والمسلمین نصرا... گفت: نمایشگاه مشهد دوست داشتنی بسیار ارزشمند و خوب است  اگر چه زمان بسیار کمی برای فراهم آوردن این فضا وجود داشته است اما اگر در یک بازه زمانی و با این نگاه که این مجموعه را به عنوان یک نمایشگاه دائمی نگاه می‌کردند و با برنامه وسیع تری وارد می‌شدند شاهدبازخورد گسترده تری  خواهیم بود.

    نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محل برگزاری نمایشگاه تصریح کرد: انتظار است که شهرداری با جدیت بیشتری ورود پیدا کند و این مکان را به عنوان یک نمایشگاه و پاتوق فرهنگی در سطح شهر مشهد قرار دهد.

    وی به ظرفیت های ایجاد شده در نمایشگاه مشهد دوست داشتنی اشاره کرد و گفت: تشکل های مردمی  می‌توانند در طول سال ظرفیت های خودشان را در قالب نمایشگاه دائمی و موقت در این مکان معرفی کنند و اینجا محلی برای آمد و شد شهروندان و زائران شود.

    تاریخ انقلابی مشهد به خوبی ترسیم شده است

    حجت الاسلام پژمانفر افزود: مشهد دوست داشتنی توانسته بسیاری از مباحث تاریخ شهر مشهد را به خوبی ترسیم کند و بخش زیادی ازاتفاقات تاریخ مشهد را رقم بزند. یکی از اتفاقاتی که بسیار نگران کننده است فراموشی اتفاقات تاریخ معاصری است که با شتابی که در تهاجمات و بی دقتی های فرهنگی دارد صورت می‌گیرد تاریخ شفاهی  خودمان را از دست داده ایم بنابراین باید تلاش و مراقبت بکنیم تا داشته های خودمان را در تمام موضوعات حفظ کنیم.

    نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: این نمایشگاه کمک می کند که داشته های خودمان را به نوعی حفظ کنیم چرا که به نظر من نمایشگاه به نوعی برگشت به خود است و می‌تواند ما را نسبت به داشته هایی که به فراموشی سپرده ایم آگاه کند و گذشته را برایمان زنده نگه دارد.

    حجت الاسلام پژمانفر با بیان این که نمایشگاه برایم جذاب و پر اثر بوده خاطرنشان کرد: توصیه می کنم به تمام مشهدی ها که هفته ای یکبار بیایند و از این نمایشگاه  بازدید کنند و باید تلاش کنیم اینجا به عنوان یک نمایشگاه دائمی تبدیل شود و قرار نیست تعطیل شود و انتظار داریم مردم به اندازه ای استقبال کنند که امکان تعطیل شدن نداشته باشد.

     مرجان شریعت

    تعداد بازدید: 68
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر