• دوشنبه،31 اردیبهشت 1397
 • ورود
اوقات شرعی
16°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 390
    کد: 119029
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
    همراه با دوست داشتنی ترین نمایشگاه مشهدی‌ها؛

    یاد شهدا را در غرفه های «مشهد دوست داشتنی» با جان و دلم حس کردم

    پدر شهید مدافع حرم«حسین حریری» تصاویر شهدا در نمایشگاهی به این بزرگی و به نام مشهد دلم را لرزاند و به یاد فرزندم انداخت.
    یاد شهدا را در غرفه های «مشهد دوست داشتنی» با جان و دلم حس کردم

    به گزارش ستاد خبری نمایشگاه« مشهد دوست داشتنی»، عباس حریری گفت: حسین فرزند چهارم خانواده حریری بود که در آبان ماه 1368 در مشهد مقدس متولد شد، از همان ابتدای کودکی فعالیت هایش از دیگران همسالانش جدا می شد و او با مهربانی و تواضعی که داشت در میان دیگر بچه های هم سن خودش می درخشید.

    امسال بود که حسین توفیق پیدا کرد، برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) عازم این سفر جهادی شود، بارها در عملیات های مختلف شرکت داشت که عملیات آزادسازی تدمر و حلب بخشی از آنها بود، در نهایت نیز یک یا دور روز مانده به آزادسازی شهر حلب فرزندم راه سعادت را در پیش گرفت و آسمانی شد.

    این پدر شهید مدافع حرم مشهدی، نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» را جالب، خاطره انگیز و نمادی از ایثار و شهادت عنوان کرد و گفت: غرفه هایی که با تصاویر شهدا و نواهای جهادی و انقلابی آذین بندی شده و شکل گرفته است را با جان و دلم حس کردم و بسیار بر دلم نشست.

    حریری بیان کرد: مشهد به عنوان یک کلان شهر مذهبی باید جوانان انقلابی و تشنه فرهنگ ایثار و شهادت بسیاری داشته باشد که بی شک همینطور نیز هست، برای همین باید کارهای فرهنگی صورت گرفته در قالب چنین نمایشگاه هایی با طعم لذت بخش این فرهنگ والا به مخاطبان به ویژه جوانان عرضه شود.

    وی بیان کرد: شهر مشهد  نیازمند فعالیت هایی با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، اگر چنین اتفاقی رخ دهد بی شک آمار هنجارشکنی ها در چنین شهر مقدس کاهش می یابد.

    این پدر شهید مدافع حرم مشهدی خاطر نشان کرد: بهترین غرفه هایی که در این نمایشگاه دیدم برمی گردد به مضامینی که با ترویج فرهنگ های ارزشی همراه است، به عنوان مثال در برخی غرفه ها تصاویر شهدا جانمایی شده است و یا غرفه ازدواج آسان که حرکتی بسیار پسندیده و نیکو است، البته در این راه باید مسئولان با فرهنگ سازی و خانواده ها با آسان سازی ازدواج این مسیر راه هموار کنند.

    حریری در توصیف از نمایشگاه«مشهد دوست داشتنی» گفت: این نمایشگاه مطلوب ولی همچنان نیازمند نگاه ویژه مسئولان برای افزایش ظرفیت ها و فرهنگ سازی بیش از پیش است.

    وی افزود: جوانان مخاطبین اول من برای دعوت به نمایشگاه«مشهد دوست داشتنی» هستند.

    حسین عباسی

    تعداد بازدید: 390
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر