اوقات شرعی
18°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 141
    کد: 119031
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
    همراه با دوست داشتنی ترین نمایشگاه مشهدی‌ها؛

    معرفی بزرگان واقف مشهد با زبان نقالی فرهنگ وقف را ترویج می دهد

    نقال موضوعی نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» یکی از برنامه های شاخص این نمایشگاه را ترویج فرهنگ وقف و معرفی بزرگان واقف مشهد با زبان نقالی و هنر معرفی کرد.
    معرفی بزرگان واقف مشهد با زبان نقالی فرهنگ وقف را ترویج می دهد

    به گزارش ستاد خبری نمایشگاه« مشهد دوست داشتنی»، جلال شهبازنژاد اظهار کرد: من به اتفاق چند تن از همکارانم در این نمایشگاه حاضر شدیم تا به موضوع وقف در مشهد مقدس و بزرگان این کار اشاره کنیم تا مردم هرچه بیشتر با بزرگان این حرکت ارزشمند در این شهر آشنا شوند.

    وی با بیان اینکه در نمایشی که با موضوع وقف در این نمایشگاه در جریان است، گفت: بی شک معرفی بزرگان واقف با زبان نقالی فرهنگ متعالی وقف را ترویج می دهد، در این نمایش بازیگرانی شبیه ساز در نقش های شهید نواب صفوی، حاج حسین ملک، ابوصالح رضوی«واقف مدرسه عالی نواب» و عبدالله رضوی واقف بزرگ منطقه طرقبه و شاندیز و چناران به ایفای نقش می پردازند.

    هویت تاریخ ساز مشهد

    شهبازنژاد برپایی چنین نمایشگاهی قاعدتا سخت و طاقت فرسا دانست و گفت: مردم باید با پیشینه انقلاب اسلامی و هویت تاریخ ساز مشهد بیشتر آشنا شوند که در این نمایشگاه به خوبی به این موضوعات اشاره شده است ولی در کل آشنایی نسل جدید با چنین محیطی می تواند ثمرات خوبی در پی داشته باشد.

    این نقال موضوعی در تعریف خود از نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» در یک جمله خاطر نشان کرد: مشهد شهری دوست داشتنی است که این نمایشگاه توانسته است آن را با زبان و طعم هنر به مردم معرفی کند.

    حسین عباسی

    تعداد بازدید: 141
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر