• دوشنبه،31 اردیبهشت 1397
 • ورود
اوقات شرعی
16°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 278
    کد: 119166
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
    همراه با دوست داشتنی ترین نمایشگاه مشهدی ها؛

    خاطره گویی، شیخ بهلول از زبان انقلابی محله توس مشهد

    انقلابی محله توس مشهد با بیان خاطراتی از مرحوم شیخ بهلول و سخنان کوبنده اش بر ضد رژیم پهلوی، توصیفش از وجود نمایشگاه مشهد دوست داشتنی را به عنوان ضرورتی برای روشنگری‌های انقلاب برای نسل جدید بیان کرد.
    خاطره گویی، شیخ بهلول از زبان انقلابی محله توس مشهد

    به گزارش ستاد خبری نمایشگاه« مشهد دوست داشتنی»، محمد محمد زاده که مهمان غرفه منطقه 2 مشهد مقدس مقدس بود با بازگویی خاطرات خود از ایام انقلاب و هم نشینی با مرحوم بهلول در ایام انقلاب، گفت: سال 1354 بود که مرحوم بهلول یک شب به منزل ما آمد و گفت کسی هست که مردم را خبر کند تا به مسجد بیایند برای‌شان صحبت کنم، می خواهم آنها را از فجایای رژیم ستم شاهی آگاه کنم.

    وی افزود: مسجدی که شیخ بهلول در آن به منبر رفت و من نیز نظاره گر سخنان این بزرگوار بودم مسجد جواد الائمه(ع) در مشهد قلی قدیم یا بلوار توس امروز بود که با روشنگری های این عالم بزرگ در ارتباط با فجایای رژیم پهلوی و نمونه ها آن مانند کشف حجاب و یا ظلم های ساواک و دستگیری افراد، مردم شور و اشتیاق بسیاری پیدا کردند تا به جمع انقلابیون بپیوندند.

    محمدزاده با اشاره به این موضوع که گفته های شیخ بهلول همواره درست از آب در می‌آمد، گفت: پس از پایان منبر و برگشت به منزل شیخ بهلول با قاطعیت گفت من با شور و علاقه این مردمی که به روحانیون خود دارند میبینم که تا دو سال دیگر اثری از خاندان پهلوی نمی ماند.

    این انقلابی محله توس مشهد گفت: در خاطره ای دیگر از شیخ بهلول به یاد دارم که وی فرزندی را در آغوش گرفت تا آرامش کند، پس از آرام شدنش رو به بقیه حاضرین کرد و گفت«همین کودکان امروز سربازان امام زمان(عج) می‌شوند، من با این عمر رفته‌ام منتظر هستم شما نیز باید منتظر این نور الهی باشید».

    وی بیان کرد: من نیز با همراهی دوستانم و به پیروی از فرمان رهبرم و همچنین دستورات روحانیونی که با آنها در نوجوانی در ارتباط بودم قدم در راه انقلابی نهادم که از اسلام ناب نشات گرفته بود، فعالیت های که من و دوستانم داشتیم پخش اعلامیه و شعارنویسی و دیگر اقدامات انقلابی در منطقه محل زندگی ام بود.

    گمان کردم در دوران نوجوانی و جوانی‌ام قدم گذاشتم

    محمدزاده در توضیح خود درباره نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» نیز گفت: این نمایشگاه بسیار زیبا ساخته شده است و یک آن گمان کردم که به دنیایی دیگر قدم گذاشته ام دنیایی که با خاطرات نوجوانی و جوانی ام همراه است.

    وی گفت: شباهت بیش از حد این نمایشگاه برایم بسیار لذت بخش بود.

    این انقلابی محله توس مشهد در توصیف نمایشگاه مشهد دوست داشتنی گفت: قشر تحصیل‌کرده و جوان جامعه باید به این فضا بیایند و ببینند که چه خون هایی در انقلاب اسلامی بر زمین ریخته شده تا این آرمان‌های متعالی به سرانجام برسد، بی شک این نمایشگاه‌ها باید باشد چراکه انقلاب ما وابسته به همین روشنگری‌ها است.

    حسین عباسی

    تعداد بازدید: 278
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر