• دوشنبه،31 اردیبهشت 1397
 • ورود
اوقات شرعی
16°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 253
    کد: 119589
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
    با استقبال بیش از 103 هزارنفری مشهدی‌ها؛

    نمایشگاه «مشهد دوست‌داشتنی» تا ۲۵ بهمن‌ماه تمدید شد

    دومین نمایشگاه بزرگ مشهد فجرآفرین با عنوان «مشهد دوست‌داشتنی» تا ۲۵ بهمن‌ماه تمدید شد و پذیرای علاقه‌مندان است.
    با استقبال بیش از 103 هزارنفری مشهدی‌ها؛

    به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «مشهد دوست‌داشتنی»، هادی حاجی‌زاده با اعلام خبر تمدید این نمایشگاه، اظهار کرد: نمایشگاه مشهد دوست‌داشتنی از دوازدهم بهمن‌ماه با هدف نمایش هویت تاریخی مشهد آغاز به کار کرده است.
    وی ادامه داد: این نمایشگاه که در دو نوبت صبح و بعدازظهر پذیرای شهروندان بود، از روزهای ابتدایی فعالیت خود با استقبال کم‌نظیر مردم مواجه شد.
    دبیر اجرایی نمایشگاه مشهد دوست‌داشتنی در رابطه با بخش‌های مختلف این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه شامل دو بخش است که بخش نخست آن مربوط به هویت تاریخی مشهد با بازسازی میدان شهدا، زورخانه، مسجد گوهرشاد، ساواک، ژاندارمری، تماشاخانه و بازار به سبک قدیم است.
    وی افزود: بخش دوم که مربوط به دستاوردهای مناطق مختلف شهرداری است، به ارائه موضوعاتی همچون شهدای مدافع حرم، کارآفرینی، جهاد مسجدی، فرهنگ شهروندی و دیگر است.
    حاجی‌زاده با اشاره به اینکه قسمت تاریخی نمایشگاه، هویت مشهد در روزهای منتهی به انقلاب اسلامی و دهه 60 را زنده کرده است، عنوان کرد: قسمت تاریخی نمایشگاه، بازاری به سبک قدیم را تصویر کرده که شامل چایخانه، بقالی، عکاس‌خانه و کتاب‌فروشی در این قسمت به سبک دهه‌ی پنجاه است که مورد استقبال جوانان و نسل انقلاب قرار گرفته است.
    وی افزود: در فضای بازسازی‌شده انقلاب و مشهد تاریخی، هنرمندان تئاتر به اجرای نمایش‌هایی همچون ترور شهید کامیاب و شهید هاشمی نژاد، سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب در روزهای منتهی به انقلاب، بازسازی دادگاه محاکمه شهید هاشمی نژاد و تظاهرات انقلابیون می‌پردازند.
    حاجی‌زاده با اشاره به استقبال کم‌نظیر مردم از نمایشگاه مشهد دوست‌داشتنی، تصریح کرد: طی ده روز فعالیت این نمایشگاه، حضور بیش از 103 هزارنفری در نمایشگاه به ثبت رسید که در نوع خود بی‌سابقه است.
    وی اضافه کرد: با توجه به این‌که نوبت صبح این نمایشگاه به حضور مدارس اختصاص داشت و روزانه هزاران دانش‌آموز از این نمایشگاه بازدید می‌کردند، نوبت صبح نمایشگاه همچون روزهای قبل به بازدید دانش آموزان و مدارس اختصاص‌یافته است؛ نوبت بعدازظهر نمایشگاه نیز همچون گذشته میزبان خانواده‌های مشهدی است.
    یادآور می‌شود، نمایشگاه بزرگ «مشهد دوست‌داشتنی» از 12 بهمن‌ماه در محل مجتمع فرهنگی کوثر واقع در انتهای بلوار کوثر شمالی، روبروی کوثر 39 آغاز به کار کرد و تا 25 بهمن‌ماه پذیرایی بازدیدکنندگان است.

    تعداد بازدید: 253
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر