اوقات شرعی
18°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 143
    کد: 120008
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
    رییس دبیرخانه شورای راهبری پیوست فرهنگی شهرداری مشهد:

    نگاه به پیوست فرهنگی باید تغییر یابد

    نوع نگاه شهرداری مشهد به پیوست فرهنگی در کشور کم نظیر است که مسایل را به زبانی تعریف کرده که برای پیمانکاران کاملا توجیه پذیر است.
     نگاه به پیوست فرهنگی باید تغییر یابد

    به گزارش فرهنگشهر، رییس دبیرخانه شورای راهبری پیوست فرهنگی شهرداری مشهد با بیان اینکه باید نگاه به پیوست فرهنگی تغییر پیدا کند، گفت: متاسفانه نگاه به پیوست فرهنگی بدین گونه است که این موضوع را به فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی، علمی و فناوری می‌چسبانند در حالی که باید این موضوع بالعکس باشد و موضوعات مختلف ذیل مسایل فرهنگی باید تعریف شود.

    سعید شعرباف در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی در سال جاری که در محل دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه طی 3 سال اخیر اقدامات قابل توجهی در حوزه پیوست فرهنگی در شهرداری مشهد انجام شده است، اظهار کرد: در همین راستا شورای راهبری پیوست فرهنگی با حضور شخصیت‌های منتقد حقیقی و حقوقی مسایل فرهنگی شهر و معاونت‌های تخصصی شهرداری ایجاد شده است.

    وی افزود: این شورای راهبری شاخص‌های شورای انقلاب فرهنگی در حوزه پیوست فرهنگی را به 6 قلمرو شکسته و با جزء کردن موضوعات، پیوست فرهنگی در پروژه‌ها تعریف می‌شود.

    رییس دبیرخانه شورای راهبری پیوست فرهنگی شهرداری مشهد افزود: یکی از مشکلاتی که در انجام پیوست فرهنگی در پروژه وجود داشت کلی بودن شاخص‌ها بود اما در شهرداری مشهد تمامی کارها در این حوزه جزء و روش‌های احصاء پیوست فرهنگی مشخص شده است.

    شعرباف با بیان اینکه به مسایل فرهنگی باید هم نگاه تهدیدی داشت و هم نگاه فرصتی، افزود: نوع نگاه شهرداری مشهد به پیوست فرهنگی از این لحاظ در کشور کم نظیر است که مسایل را به زبانی تعریف کرده که برای پیمانکاران کاملا توجیه پذیر است.

    وی افزود: در پیوست فرهنگی شهرداری مشهد نوع فرآیندها، زمانبندی، ضمانت اجرایی که پرداخت‌ها منوط بر اجرای پیوست فرهنگی در پروژه است و نوع تامین‌ مالی نیز دیده شده است.

    رییس دبیرخانه شورای راهبری پیوست فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه برای تمامی پروژه‌های شهری در مقیاس‌های خرد و کلان همچون طرح‌های تفصیلی پیوست فرهنگی دیده شده است، عنوان کرد: به عنوان نمونه یکی از مسایل پیوست فرهنگی میدان شهدا بود که ما می‌توانستیم با چند نماد کار را انجام دهیم اما در صورت اجرای پیوست فرهنگی پیش‌بینی شده در این پروژه بزرگ، میدان شهدای متحولی را خواهید دید.

     

    تعداد بازدید: 143
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر