• دوشنبه،03 اردیبهشت 1397
 • ورود
اوقات شرعی
24°C نیمه ابری
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 129
    کد: 120009
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
    استاندار خراسان رضوی خواستار شد؛

    برپایی نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» در ایام نوروز

    برای توسعه متوازن باید پیوست فرهنگی به شکل جدی در تمامی پروژه‌های مهم و بزرگ مدنظر قرار گیرد چرا که نظم جمهوری اسلامی ایران نظامی فرهنگی است.
    استاندار خراسان رضوی خواستار شد؛

    به گزارش فرهنگشهر، استاندار خراسان رضوی با ابراز خرسندی از برگزاری نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» خواستار ادامه‌دار شدن این نمایشگاه به ویژه در ایام نوروز سال آینده شد و گفت: در بحث پایتخت فرهنگی جهان اسلام شهر مشهد باید نهادسازی‌هایی همچون برگزاری سالانه، مستمر و دائمی جشنواره سینمای دینی در مشهد انجام شود.

    علیرضا رشیدیان در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی در سال جاری که در محل دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، با تاکید بر برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی به صورت ماهانه، اظهار کرد: اصل نظام نامه پیوست فرهنگی در تاریخ 28 مرداد 94 به تصویب اعضای شورا رسیده اما در این جلسه فرآیند‌ها برای اجرایی کردن نظام نامه مورد بررسی است.

    وی با بیان اینکه نظام اداری ما برای هر پروژه خود باید پیوست‌هایی در قالب‌های مختلف تعریف کند، تصریح کرد: تاکنون پیوست‌های فرهنگی به صورت جزیره‌ای اجرایی شده و فعالیت‌های حوزه پیوست فرهنگی را نهادهایی همچون شهرداری مشهد انجام داده‌اند.

    نایب رییس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه موضوع پیوست فرهنگی باید در برنامه ششم اضافه شود، ادامه داد: برای توسعه متوازن باید پیوست فرهنگی به شکل جدی در تمامی پروژه‌های مهم و بزرگ مدنظر قرار گیرد چرا که نظم جمهوری اسلامی ایران نظامی فرهنگی است.

    رشیدیان با تاکید بر ارتقای بهره‌وری فرهنگی در پروژه‌ها عنوان کرد: این نظام نامه علاوه بر ابلاغ استانی باید ابلاغی ملی داشته باشد تا دستگاه‌هایی که پروژه ملی در استان‌ها تعریف می‌کنند موضوع پیوست فرهنگی را در پروزه خود مدنظر داشته باشند.

    وی همچنین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در دنیای جدید که دنیای ارتباطات است تمامی مسایل آثار خود را در حوزه‌‌های مختلف می‌گذارند، اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور و مردم و هویت ملی ما پایه فرهنگی دارد در تمام پروژه‌ها باید پیوست فرهنگی اعمال شود.

    استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه با پیوست فرهنگی می‌توان از به هم ‌ریختگی فرهنگی جلوگیری کرد، افزود: اگر این بهم ریختگی به سمت هویت فرهنگی سبک زندگی ایرانی و اسلامی مدیریت نشود بعد از مدتی در پروژه‌ها دچار خودباختگی خواهیم شد بنابراین این مساله جزو مسایل بنیادین است.

    تعداد بازدید: 129
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر