اوقات شرعی
18°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 282
    کد: 120011
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۲۸
    نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی تأکید کرد:

    نمایشگاه «مشهد دوست‌داشتنی» در تبیین هویت اصلی شهر مشهد بسیار مؤثر بود

    به برکت انقلاب اسلامی و شهدا و بر اساس روایت مختلف از جنبه زیارت امام رضا (ع) توسط معصومین، امروز مشهد بزرگترین و جامعترین شهر در دنیای اسلام و توجه همه به این شهر است بنابراین این جامعیت اقتضاء می‌کند تا شهر مشهد پایگاه جهان اسلام باشد.
    نماینده ولی‌فقیه

    به گزارش فرهنگشهر، نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به حضور میلیونی مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن و تقدیر از مردم به علت این حضور، گفت: درحالی‌که برخی‌ها درصدد این موضوع هستند که مشهد را به‌عنوان مرکز خاص تفریحی و خوش‌گذرانی معرفی کنند، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد با انجام ابتکاری جالب در برپایی نمایشگاه « مشهد دوست‌داشتنی» پیشکسوتی انقلابی این شهر را منعکس کرد.

    آیت ا... سید احمد علم‌الهدی در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی در سال جاری که در محل دفتر امام‌جمعه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: این نمایشگاه در تبیین هویت اصلی شهر مشهد به‌ویژه در سوابق این شهر بسیار مؤثر بوده است.

    وی با تأکید بر اینکه باهمت وزارت ارشاد، استانداری و دولت موضوع پایتخت فرهنگی جهان اسلام باید به‌صورت یک جریان نهادینه‌شده معرفی شود، تصریح کرد: برنامه‌ها نباید به‌صورت یک‌ساله و تشریفاتی با معیارهای آیسسکو باشد بلکه باید شهر مشهد با ملاک‌ها و معیارهای اسلامی و دینی به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شود.

    عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر همکاری دستگاه‌های مختلف در جهت معرفی شهر مشهد به جهان با معیارهای اسلامی و دینی افزود: مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام باید برای همیشه باقی بماند و به طور قطع هیچ شهری همچون مشهد در جهان وجود ندارد که با ملاک‌ها و معیارهای اسلامی و دینی و جامعیت قابل معرفی به جهان برای پایتختی فرهنگی جهان اسلام باشد.

    آیت ا... علم الهدی افزود: به برکت انقلاب اسلامی و شهدا و بر اساس روایت مختلف از جنبه زیارت امام رضا (ع) توسط معصومین، امروز مشهد بزرگترین و جامعترین شهر در دنیای اسلام و توجه همه به این شهر است بنابراین این جامعیت اقتضاء می‌کند تا شهر مشهد پایگاه جهان اسلام باشد.

    وی عنوان کرد: قبل از انتخاب مشهد به این عنوان شاید مسولیت آنچنانی متوجه این شهر نبود اما با انتخاب مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام باید این جریان باقی بماند.

    امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه تدوین نظام نامه‌ای برای پیوست فرهنگی از سال 86 مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده‌است اما در سطح کشور به جز برخی اقدامات در استان خراسان رضوی اقدام دیگری صورت نگرفته است، تصریح کرد: به طور قطع اگر این دستورات رهبری معطل بماند کارها پیش نخواهد رفت.

    آیت ا... علم الهدی با تأکید بر تصویب نظام نامه پیوست فرهنگی استان و تشکیل هر چه سریع‌تر شورای راهبری افزود: باید در این شورا از تجربیات شهرداری مشهد در خصوص پیوست فرهنگی استفاده شود و یک ضرب‌الاجلی حداکثر دو هفته ای و یا تا زمان برگزاری جلسه آینده این شورا در پایان اسفند ماه وجود داشته باشد.

    وی همچنین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هویت مشهد به‌عنوان شهر امام رضا (ع) باید حفظ شود، اظهار کرد: مساله پیوست فرهنگی اگر به طور کامل پیگیری شود می‌توان موفق شویم تا هویت مشهد در قالب پیوست فرهنگ در پروژه‌ها و ساخت و سازها حفظ شود.

    تعداد بازدید: 282
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر