• دوشنبه،31 اردیبهشت 1397
 • ورود
اوقات شرعی
16°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 196
    کد: 120628
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
    در پی سفر مدیران و کارشناسان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد از شهر کرمان؛

    تجربیات فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در اختیار مدیران شهرداری کرمان قرارگرفت

    تجربیات معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در احیای مراکز یادمان ایثار و شهادت، امور زائرین و گردشگران و المان های شهری در اختیار شهرداری کرمان قرار گرفت.
    تجربیات فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در اختیار مدیران شهرداری کرمان قرارگرفت

     به گزارش فرهنگشهر، قناویزچی با بیان اینکه شهر مشهد در حوزه المان شهری پیشگام است، عنوان کرد: در همین راستا وارد حوزه جدیدی شده‌ایم به گونه‌ای که المان‌های شهری به صورت دائم در سطح شهر مشهد نصب می‌شوند.

    وی عنوان کرد: با توجه به اینکه شهر مشهد دارای هویتی فرهنگی و انقلابی می‌باشد تلاش ما بر این است که مراکز یادمان ایثار و شهادت را احیا و معرفی کنیم.

    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد در این جلسه با توجه به ایجاد مراکز یادمان ایثار و شهادت از مسئولان شهر کرمان جهت در اختیار گذاشتن تجربیات مشهد در راستای ایجاد مراکز یادمان ایثار و شهادت دعوت کرد.

    وی تصریح کرد: در این راستا ما فضاهای تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی را از دست دادیم، البته به دلیل معذوریت‌های شهری مانند تراکم جمعیت، پیک‌های مسافرتی و ... که شهرداری مشهد  با آن مواجه است مجبور به تغییر بافت قدیم و ایجاد فضای جدید شد.

    قناویزچی ادامه داد: با توجه به اینکه خدمت به زائران بارگاه منور رضوی از جمله اهداف اصلی مسئولان شهری مشهد محسوب می‌شود در شهر مشهد بیشتر به زیرساخت‌های شهری پرداختیم تا پاسخ‌گو نیاز 25 میلیون زائر باشیم.

    وی ابراز کرد: با توجه به اینکه بافت تاریخی شهر مشهد در جایی قرار دارد که از نظر اقتصادی توجیه پذیر است ما می‌توانیم بستر لازم را برای جذب سرمایه دار و حتی مشارکت عموم شهروندان در این حوزه ایجاد کنیم.

    علی قناویزچی، مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد در این نشست اظهار کرد: شهر کرمان در چند سال اخیر توانسته در حوزه مرمت و احیا بناهای تاریخی شهر خود اقدامات قابل تقدیری انجام دهد.

    وی ادامه داد: در حالی که کار احیا و مرت بناهای تاریخی شهر کرمان تنها چند سال است که آغاز شده اما توانسته گام‌های بلندی را بر دارد به گونه‌ای که از شهرهایی که سال‌های طولانی است این کار احیا را آغاز کردند، سبقت گرفته است.

    قناویزچی با بیان اینکه مسئولان شهری کرمان برای احیا هویت این شهر دغدغه فرهنگی و معنوی دارند، عنوان کرد: اگر این روند پیش رفت طی شود در سال‌های آینده شاهد اتفاقات خوبی در حوزه شهری کرمان خواهیم بود.

    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد با اشاره به بناهای تاریخی شهر مشهد، ابراز کرد: متاسفانه در شهر مشهد کم‌ترین نگاه به بافت‌های تاریخی و هویتی شهر مشهد شده است.

     همچنین مدیر بهسازی و نوسازی شهر کرمان در این نشست به ارائه گزارشی از برنامه‌های این شهر در حوزه احیا و بازسازی بافت تاریخی این شهر پرداخت.

    مدیر گردشگری و امور زائران و معاونین فرهنگی اجتماعی مناطق و کارشناسان حوزه گردشگری شهرداری مشهد طی سفر به شهر کرمان از بناهای تاریخی این شهر بازدید و در جلسه با مدیر بهسازی و نوسازی شهر کرمان در جریان برنامه‌های این شهر در حوزه احیا و بازسازی بناهای تاریخی قرار گرفتند.

     

    تعداد بازدید: 196
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر