اوقات شرعی
32°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 163
    کد: 120725
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۰۵
    مدیر گردشگری و امور زائرین عنوان کرد:

    تاثیر به سزا کمپین نایب‌الزیاره در ترویج فرهنگ رضوی در جهان اسلام

    مهم‌ترین اثر از انجام این طرح تاثیر مثبت زیارت درزندگی مشتاقان حضرت درسطح استانی، کشوری و بین المللی و معرفی مشهد مقدس به عنوان پایتخت معنوی کشور می‌باشد.
     تاثیر به سزا کمپین نایب‌الزیاره در ترویج فرهنگ رضوی در جهان اسلام

    به گزارش فرهنگشهر، علی قناویزچی مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: نیابت از زیارت یکی از سنت‌های حسنه دین مبین اسلام است که در آن فردی که به زیارت یکی از ائمه اطهار(ع) نائل شده و به نیابت از کسانی که به هر دلیل نتوانسته‌اند به این سفر زیارتی مشرف شوند به دعا و نیایش می‌پردازد.
    وی ادامه داد: بارگاه منور امام هشتم قبله آرزوی محبین اهل بیت علیهم السلام است اما گاه به دلایلی عاشقان ثامن الحجج‌(ع) از دیدار یار محروم می‌شوند، این افراد در هر نقطه‌ای از دنیا که باشند می‌توانند در سامانه طراحی شده برای این موضوع
      ثبت‌نام کنند.
    قناویزچی با اشاره به کمپین نائب‌الزیاره، عنوان کرد: این کمپین
     طرح و برنامه‌ای فرهنگی و مذهبی است که در آن شهروندان مشهدی و زائران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) برای آن دسته از افرادی نائب می‌شوند که به هر دلیل نمی‌توانند به زیارت این امام رئوف نائل شوند این افراد در هر نقطه‌ای از دنیا می‌توانند با مراجعه به سامانه کمپین ثبت‌نام را انجام دهند.

    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد افزود: راه‌های ارتباطی موجود در این کمپین موجب شده است هر شخص از هر نقطه‌ای از ایران با حداقل داشتن یک تلفن همراه بتواند طلب زیارت امام مهربانی‌ها را داشته باشد و از سوی دیگر، زائران و مجاوران امام رضا(ع) بتوانند نایب‌الزیاره هر یک از طالبان زیارت باشند.
    وی تاکید کرد: مهم‌ترین اثر از انجام این طرح، تاثیرمثبت زیارت در زندگی مشتاقان حضرت درسطح
      استانی، کشوری و بین المللی و معرفی شهرمقدس مشهد به عنوان  پایتخت معنوی کشور و به ویژه بزرگترین پایگاه تشیع جهان اسلام و تعمیق و ترویج فرهنگ زیارت امام رضا(ع) می‌باشد.
    قناویزچی با اشاره به هدف اصلی کمپین نایب‌الزیاره، بیان کرد: رسیدن طرح به مرحله‌ای از شناخت که هر مجاور یا زائری که قصد تشرف ورود به حرم مطهررضوی دارد یک نائب الزیاره هم باشد هدفی است که ما در کمپین نایب‌الزیاره دنبال می‌کنیم.

    قناویزچی افزود: در راستا موج ایجاد شده در شبکه های اجتماعی و تبلیغات محیطی و ... از جانب افراد طالب و نائب زیارت درخواست جمع کثیری از هنرمندان، ورزشکاران، نهادهای مردمی، اتحادیه‌ها، اصناف را برای همکاری و عضویت در طرح شاهد بودیم.
    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای عضویت در کمپین نایب‌الزیاره به وب سایت
    salam8.com مراجعه  و عدد 1 به سامانه پیامکی  1000096308 برای طالب الزیاره و ارسال عدد 2 برای نائب الزیاره ارسال کنند.

    وی ادامه داد: با توجه به سهولت و راحتی استفاده از فضاهای مجازی و گسترش فراوان شبکه‌های اجتماعی در بین مردم، ربات تلگرامی درنظرگرفته شده که توسط آن نائب وطالب زیاره ها بتوانند به راحتی در طرح عضو و دل نوشته ثبت یا به آن‌ها پاسخ دهند همچنین فایل ارسال داشته و به تماشا مستندات قرارهای عاشقی بنشینند.       

    تعداد بازدید: 163
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر