اوقات شرعی
18°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 192
    کد: 121599
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۱۷

    نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان ها در مشهد برگزار می‌شود

    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: نمایشگاه سوغات فرهنگی و هویتی شهر با حضور 31 استان کشور در عرصه میدان شهدا مشهد برگزار می‌شود.
    نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان‌ها

    به گزارش فرهنگشهر، علی قناویزچی، مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد، اظهار کرد: یکی از بزرگترین ظرفیت‌ها برای معرفی توانمندی‌های شهری و محلی و به طور کلی جوامع انسانی برپایی نمایشگاه‌ها در ابعاد مختلف و متفاوت است.

    وی ادامه داد: نمایشگاه‌ها می توانند عرصه نشان دادن توانایی‌ها و پیشرفت‌های افراد در حوزه‌های گوناگون باشند، یکی از این عرصه‌ها برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات است،  به صورت کلی همواره در سراسر کشور نمایشگاه‌هایی مرتبط، به موضوع ذکرشده برگزار می شود.

    قناویزچی افزود: با عنایت به معرفی مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیاز مبرم است که به این موضوع به گونه‌ای ویژه نگریسته شود در همین راستا نمایشگاه  صنایع دستی و سوغات استان‌های کشور در مشهد برگزار خواهد شد.

    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد با اشاره به اهداف اصلی این نمایشگاه، ابراز کرد: شناسایی، ارائه و آشنایی مخاطبان با صنایع دستی و سوغات شهر مشهد با بهرگیری از تمامی  ظرفیت‌های اجتماعی و مردمی از اهداف اصلی این نمایشگاه محسوب می‌شود.

    وی اضافه کرد: بهره‌گیری از ظرفیت ها و زیر ساخت های مغفول  گردشگری، ایجاد بستری به منظور تبادل فرهنگی بین زائرین و مجارورین، بهره‌گیری و فعال کردن ظرفیت‌های فرهنگی و اقتصادی، معرفی ظرفیتها و پتانسیل‌های اشتغال و کار‌آفرینی در حوزه صنایع دستی مبتنی بر رویکردهای اقتصاد مقاومتی و آشنا نمودن مردم (زائرین و مجاورین) با صنایع دستی و سوغات از دیگر اهداف این نمایشگاه به شمار می‌رود.

    قناویزچی با اشاره به محورهای اصلی این نمایشگاه، گفت: از جمله محورهای این نمایشگاه می‌توان به برگزاری نمایشگاه با موضوع سوغات فرهنگی و صنایع دستی مشهد به مردم در سطح ملی، تولید کالا داخلی و ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی و ایجاد کار‌آفرینی و توانمند‌سازی اقشار کم‌درآمد مرتبط با این حوزه اشاره کرد.

    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد بیان کرد: 31 استان کشور در این نمایشگاه غرفه داشته وصنایع دستی و سوغات خود را به نمایش می‌گذارند.

    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد یادآور شد: نمایشگاه سوغات فرهنگی و هویتی شهر مشهد از٢٦ اسفندماه در عرصه میدان شهدا آغاز و تا ٥ فروردین ادامه خواهد داشت.

    تعداد بازدید: 192
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر