اوقات شرعی
32°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 145
    کد: 122600
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۲۸

    سامانه اطلاع‌رسانی به زائر راه‌اندازی شد

    شانزده سامانه اطلاع‌رسانی به شماره 096308 و آدرس https://ziarat.mashhad.ir برای زائرین مشهد مقدس راه‌اندازی شد.
    سامانه اطلاع‌رسانی به زائر راه‌اندازی شد

    به گزارش فرهنگشهر، علی قناویزچی، مدیر امور گردشگری و زیارتی شهرداری مشهد در آیین رونمایی از سامانه‌های اطلاع‌رسانی زائران و آغاز به کار راهنمایان خورشید که در تالار شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی در حوزه اسکان، حمل و نقل و سوغات در حوزه گردشگری در سال جاری آمادگی لازم را برای استقبال زائران کسب کردیم.

    وی یادآور شد: یکی‌از مهم‌ترین حوزه‌ها که باید به آن توجه شود اطلاع‌رسانی است، در سال‌های گذشته سه ابزار اطلاع‌رسانی داشتیم که محدود به مشهد بود، امسال ۱۶ سامانه اطلاع‌رسانی برای زائران در مبدا، مسیر و مقصد مسافران نوروزی در نظر گرفتیم که این سامانه‌ها بر اساس نیاز زائران طراحی شدند.

    مدیر امور گردشگری و زیارتی شهرداری مشهد با تاکید بر اینکه مبحث اطلاع‌رسانی می‌تواند مشکلات زائران را حل و هویت مشهد را نشان دهد و همچنین دارای تاثیر فرهنگی بسیار است، افزود: بخشی از این سامانه‌های اطلا‌ع‌رسانی مجازی و برخی مکتوب است. بسته‌های اطلاع‌رسانی مکتوب به تعداد ۹۳۳ هزار عدد تکثیر شدند و در اتوبوس‌هایی که به سمت مشهد تردد می‌کنند توزیع می‌شود.

    وی به طرح راهنمایان خورشید و مشارکت دانش‌آموزان در آن اشاره کرد و گفت: فراخوان این طرح از ماه‌ها قبل اعلام شد و ۴۰۰ نیرو از دانش‌آموزان ممتاز و علاقمند، مشتاقانه اعلام آمادگی کردند که از بین آنها ۱۰۰ نفر گزینش شدند.

    در ادامه حجت‌الاسلام حسنعلی اخلاقی، عضو کمیسیون زیارت شورای شهر مشهد در این مراسم، اظهار کرد: هر آنچه منتسب به امام رضا است، ارزش می‌یابد، برای زائرانی که در سال نو به این شهر سفر می‌کنند امکان سفر به مناطق دیگر کشور و جهان فراهم است، لذا خدمت به مهمانان شهر امام رضا(ع) یک توفیق است.

    وی ادامه داد: از سوی دیگر راهنمایان خورشید نیز در این ایام می‌توانستند کنار خانواده خود باشند اما ترجیح دادند که به زائران امام رضا(ع) خدمت کنند و این خدمت از چشم حضرت پنهان نخواهد ماند، زیرا این خدمت ارزشمند و یک اقدام جهادی است.

    حجت‌الاسلام اخلاقی ابراز کرد: محبت به زائران امام رضا(ع) محبت به امام رضا(ع) به شمار می‌آید، فرصت خدمت در این مدت با همت، صبوری و محبت به زائران یک فرصت طلایی است. دانش‌آموزانی که راهنمای زائر شدند از نظر درسی دارای رتبه‌های خوب هستند و قطعا خداوند در این زمینه به آنها کمک می‌کند.

     

    تعداد بازدید: 145
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر