اوقات شرعی
18°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 240
    کد: 122601
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۲۸

    همایش حفظ زیارت امین‌الله در مشهد برگزار شد

    همایش حفظ زیارت امین‌الله، با حضور حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در تالار شهر مشهد برگزار شد.
    همایش حفظ زیارت امین‌الله

     به گزارش فرهنگشهر، وحید جلیلی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در ابتدای این مراسم، اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش و همت مجموعه‌ای از دستگاه‌های فرهنگی مشهد الرضا(ع) گام اول برای تبیین و ترویج زیارت مبارکه امین‌الله برداشته شد که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.

    وی با اشاره به مفهوم زیارت، ابراز کرد: مفهوم زیارت بسیار گسترده و عمیق است زیرا دشمنان اهل‌بیت(ع) تلاششان بر این بود که بین امام و امت فاصله بیندازند.

    جلیلی تصریح کرد: مسلمانانی که بیش از هزار سال است در طول تاریخ از سراسر جهان به زیارت امام رضا(ع) آمدند از یک طرف به ساحت آن حضرت ابراز ارادت کرده و از طرف دیگر به جنایت دشمنان اهل‌بیت(ع) پشت می‌کنند.

    معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد ابراز کرد: در طول تاریخ مسلمانان زیادی بودند که در ظاهر نماز خوانده و روزه می‌گرفتند اما عبادت و معنویت خود را بهانه‌ای برای فرار از مسئولیت قرار می‌داند.

    وی افزود: در دوره جدید امام خمینی(ره) این افراد به اسلام آمریکایی تعبیر کردند، افرادی که در تمام شبانه‌روز اعمال خود را انجام می‌دهند اما اسلامشان آمریکایی است، این سلسله‌ای بوده که در زمان ائمه‌اطهار(ع) نیز وجود داشته و تاکنون ادامه دارد.

    جلیلی با تاکید بر اینکه مکتب اهل‌بیت(ع) ناب‌ترین مکتب است، عنوان کرد: رعایت و حفظ حجاب یکی از اصول مکتب فاطمی است اما کسی که حجابش را رعایت کند ولی به فکر همسایه‌اش و اختلاف طبقاتی موجود درجامعه نباشد ارزشی ندارد زیرا وهابی‌های عربستان نیز حجاب کامل داشته اما نسبتی با مکتب حضرت فاطمه‌زهرا(س) ندارند.

    معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد اظهار کرد: زیارت امین‌الله گذاره‌های بسیار عمیق و هدایت‌گری دارد که حفظ و انس با آن بسیار با ارزش و قابل تقدیر است به این جهت که در زندگی خود از آن بهره‌مند شویم.

    در ادامه حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برکات بسیار زیادی داشته است، عنوان کرد: اعلام فراخوان مسابقه حفظ زیارت امین‌الله به این جهت که دعایی پرمعنا و سرشار از معارف است فرصت مغتنمی است که باید خداوند را شاکر باشیم.

    وی با بیان اینکه شاه بیت زیارت "امین‌الله" موضوع جهاد است، ابراز کرد: جهاد موضوعی است که می‌تواند در همه مسیر زندگی ما را جلو ببرد، اگر ما بخواهیم در جامعه خودمان به عنوان ام‌القراء تاثیر عمیقی را بگذاریم باید رویه جهاد داشته باشیم.

    حجت‌الاسلام  پژمان‌فر تاکید کرد: خوشبختانه امروز با لطف خدای متعال و به برکت این انقلاب نه تنها در ایران و نه تنها در مشهد اسلامی بلکه در اکثر نقاط جهان، پرچم اسلام در جهان برافراشته شده است.

    رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بزرگترین گنجینه را خدای تعالی به ما داده؛ قرآن، احادیث ائمه و پیامبران که به ما رسیده و با قرآن می‌توانیم مشکلات جامعه را حل کنیم.

    وی یادآور شد: قطعا بعد از تعطیلات گزارش این جلسه ارزشمند را در صحن علنی مجلس اعلام کرده تا از آن طریق همه مردم ایران در جریان این مسابقه ارزشمند قرار بگیرند.

    علی قناویزچی، مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار نفر در مسابقه حفظ زیارت امین‌الله شرکت کرده‌اند، ادامه‌داد: آزمون این مسابقه از ۲۷ بهمن‌ماه لغایت ۴ اسفندماه در بیش از ۸۰۰ مدرسه سطح استان و شهر و ۴ دارالقرآن در شهر مشهد برگزار شد.

    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد افزود: از این تعداد ۱۰ هزار و ۲۹۰ نفردر این آزمون موفق شدند که به تعداد ۳۱۳ نفر از این افراد به قید قرعه‌کشی جوایزی اهدا شد.

    وی با اشاره به اهداف این طرح، ابراز کرد: آشنایی با معارف اهل بیت(ع)، ترویج معارف علوی، ترویج عمل عبادی دعا و زیارت با توجه به روایت «الدعا مخ العباده»، بیان و ترویج معانی بلند زیارت امین‌الله در بین مردم، ترویج مقام رضا و تسلیم در برابر مقدرات الهی از اهداف این طرح به شمار می‌رود.

    قناویزچی ادامه داد: مسابقه حفظ زیارت امین‌الله به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و با مشارکت مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان، اداره کل آموزش و پرورش و دانشکده قرآن مشهد برگزار شد.

    یادآور می‌شود، در پایان این مراسم از سی دی زیارت امین الله رونمایی و به  تعداد ۳۱۳ نفر از این افراد به قید قرعه‌کشی جوایزی اهدا شد.

    تعداد بازدید: 240
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر