• دوشنبه،31 اردیبهشت 1397
 • ورود
اوقات شرعی
16°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 235
    کد: 122648
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۲۸
    با حضور مادران شهدا

    شهرک تاریخی «مشهد دوست‌داشتنی» افتتاح می‌شود

    هم‌زمان با ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و با حضور مادران شهدا، مسئولین، اقشار مختلف مردم و نخبگان، «شهرک تاریخی مشهد دوست‌داشتنی» افتتاح می‌شود.
    شهرک تاریخی «مشهد دوست‌داشتنی» افتتاح می‌شود

     به گزارش فرهنگشهر، «شهرک تاریخی مشهد دوست‌داشتنی»، هم‌زمان با ولادت حضرت زهرا(س)، یکشنبه 29 اسفند ماه افتتاح خواهد شد.

    در این شهرک تاریخی از علم و هنر تا سبک زندگی، کار و پیشه تا زیارت و معنویت تا جهاد و حماسه و شهادت؛ فضای تاریخی و کهن خراسان و مشهد در این محورها بازآفرینی شده است و بازدید‌کنندگان با حضور در شهرک تاریخی مشهد دوست‌داشتنی، حس زندگی در این مقاطع تاریخی را به شکل بدیعی تجربه می‌کنند.

    وحید جلیلی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در نشست خبری که در ارتباط با این شهرک برگزارشده بود هدف از ساخت شهرک تاریخی مشهد دوست‌داشتنی را زندگی در تاریخ دانست و گفت: یکی از اهداف ما در شهرک تاریخی مشهد دوست‌داشتنی این است که شهروندان نباید فقط در جغرافیای مشهد زندگی کنند، بلکه باید در تاریخ خودمان هم زندگی کنیم. ما دوست داریم کسی که از شهرک تاریخی بیرون می‌رود، حاصل آن گشت‌و‌گذاری که در این شهرک می‌کند خودآگاهی او نسبت به تاریخ سترگ و شکوهمندی که ایران و خراسان داشته است، باشد.

    «شهرک تاریخی مشهد دوست‌داشتنی»، یکشنبه 29 اسفندماه، ساعت 16 در بلوار وکیل‌آباد، انتهای بلوار کوثر شمالی، افتتاح خواهد شد.

    لازم به ذکر است شروع به‌کار رسمی این شهرک برای بازدید عموم از 2 فروردین ماه در دو شیفت صبح از ساعت 10 الی 13 و عصر از ساعت 16 الی 22 می‌باشد.

    تعداد بازدید: 235
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر