اوقات شرعی
18°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 276
    کد: 122708
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۲۹

    لزوم برنامه‌ریزی برای احداث نمایشگاه دائمی هویت مشهد

    در شهر مشهد باید به دنبال ایجاد یک نمایشگاه دائمی با محوریت هویت این کلانشهر مذهبی باشیم.
    لزوم برنامه‌ریزی برای احداث نمایشگاه دائمی هویت مشهد

     به گزارش فرهنگشهر، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاحیه شهرک تاریخی «مشهد دوست داشتنی» تاکید کرد؛ امیدواریم در آینده نه چندان دور این اقدام ارزشمند و فرهنگی در قالب نمایشگاه کلنگ بخورد و ما در حقیقت این نمایشگاه دائمی را برای نشان دادن داشته‌های فرهنگی مشهد احداث کنیم.

    حجت‌الاسلام و المسلمین نصرا... پژمان فر در آیین افتتاحیه شهرک تاریخی «مشهد دوست داشتنی» مشهد با اعلام این خبر افزود: برگزاری این نمایشگاه کاری است که قطعا برای جامعه امروز ما که با شیب تندی در حال فاصله گرفتن از گذشته و داشته‌های ارزشی خود هستند، تاثیرات عمیقی برجای گذاشته است.

    وی اذعان کرد: نگاه به گذشته و داشته‌های ما و ارزش‌هایی که وجود داشته است در زندگی روزمره همه ما بسیار تاثیرگذار خواهد بود چرا که می‌تواند تامل و تدبری عمیق در ما ایجاد کند.

    رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه داشته‌های ما فقط در و دیوار کاه‌گِلی و آجری نیست، ادامه داد: در لابه لای این کوچه و خیابان‌ها سبک زندگی وجود دارد که سرشار از ارزش‌هایی است که خیلی‌ها تلاش دارند تا این مقوله مهم و هویتی به فراموشی سپرده شود.

    حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر افزود: این نمایشگاه در حقیقت تلنگری است تا ما بتوانیم به کمک این تلنگر به گذشته خودمان برگردیم.

    وی با بیان اینکه ما قدردان خانواده‌های شهدا هستیم، یادآور شد: اما باید همه کمک کنیم تا این روحیات و به ویژه راه شهدا همواره حفظ شده و تداوم یابد.

    رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید کاری کرد که دوباره بزرگترها نقل محافل و مجالس ما باشند. نمایشگاه «مشهد دوست داشتنی» یک حرکت بسیار زیبا در جهت تحقق این هدف است و امیدواریم تمامی نسل‌ها مرام و مروت فضای قدیم را نگه دارند اگرچه خانه‌های کاه‌گِلی آن زمان امروز سنگی و سیمانی شده است.

    حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر با اشاره به اینکه نمایشگاه فاز اول «مشهد دوست داشتنی» در ایام ا... دهه فجر سال 95، اظهار کرد: بنده در نمایشگاه قبلی نیز شرکت کردم از همه متولیان و مسئولان شهری و دولتی تقاضا دارم تا مساعدت کنند تا برای مشهد، نمایشگاه دائمی با محوریت هویت شهر مشهد در پایتخت معنوی ایران داشته باشیم.

    وی با بیان اینکه این هدف بزرگ می‌تواند با انجام یک کار پژوهشی قوی رقم بخورد، افزود: در نمایشگاهی با این مضمون آن قدر حرف برای گفتن وجود دارد که بتواند مقری فرهنگی برای بیان هویت مشهد تبدیل شود.

    نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدواریم در آینده نه چندان دور این اقدام ارزشمند و فرهنگی در قالب نمایشگاه کلنگ بخورد و ما در حقیقت این نمایشگاه دائمی را برای نشان دادن داشته‌های فرهنگی مشهد احداث کنیم.

    تعداد بازدید: 276
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر