• دوشنبه،31 اردیبهشت 1397
 • ورود
اوقات شرعی
16°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 169
    کد: 125429
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
    به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد انجام گرفت؛

    آموزش و رقابت 17 هزار نفر در دومین جشنواره مادران قصه گو

    دومین جشنواره مادران قصه‌گو با حضور ۱۷هزار نفر در دو بخش رقابتی و آموزشی و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، توجه مادران به امر قصه‌گویی، بهره‌گیری از آن برای تربیت فرزندان و انتقال مفاهیم انقلابی در بین کودکان در مشهد برگزار شد و بیش از ۵۰ مربی وظیفه آموزش این مادران را بر عهده داشتند.
    آموزش و رقابت 17 هزار نفر در دومین جشنواره مادران قصه گو

    به گزارش فرهنگشهر، دومین جشنواره «مادران قصه‌گوی مشهدی» با حضور مسئولان شهری و استانی و جمعی از پیشکسوتان، مربیان و مدرسان حوزه قصه و قصه‌گویی و بیش از هزار و ۲۰۰ نفر از مادران قصه‌گوی مشهدی شب گذشته به کار خود پایان داد. 

    رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به نیاز عاطفی به‌عنوان یکی از نیازهای اصلی خانواده‌ها اظهار کرد: با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی در میان خانواده‌ها در دهه اخیر، خلأ نیازهای عاطفی میان فرزندان و والدین بیش‌ازپیش در جامعه احساس می‌شود.

    حجت‌الاسلام نصرالله پژمان فر افزود: برگزاری دومین جشنواره مادران قصه‌گو را که به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد برگزارشده است، باید به فال نیک گرفت و امیدوارم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

     وی با بیان اینکه اشتغال والدین در محیط‌های بیرون از خانه، روند ایجاد فاصله عاطفی میان فرزندان و والدین را افزایش داده است، گفت: این موضوع، وظیفه مؤسسات و سازمان‌های فرهنگی را در پرداختن به موضوعات فرهنگی بیشتر کرده است و لازم است استفاده از شیوه‌های نو و بدیع در قالب ادبیات کهن از جمله قصه‌گویی که در رشد و بالندگی افراد جامعه تأثیر بسزایی دارد، در دستور کار قرار گیرد.

     در ادامه مراسم حجت‌الاسلام محمدحسن راست‌گو روحانی، پژوهشگر فقه و اصول و تعلیم و تربیت و بنیان‌گذار طرح تربیت مربی کودک و نوجوان حوزه علیمه قم که بیشتر کودکان دهه ۵۰ وی را به‌عنوان عمو روحانی می‌شناسد به بیان حکایت و داستان قرآنی با ادبیاتی قصه وار پرداخت.

     بهرام شاه محمدلو یکی دیگر از مجریان و قصه‌گویان توانمند دهه ۶۰ نیز در این جشنواره با بیان این‌که قصه‌ها و حکایت‌ها می‌تواند طعم تلخ و غم‌انگیزی داشته باشد اما در پایان نتایج آرام‌بخش و مثبتی بر ذهن مخاطب بر جای خواهد گذاشت، به شاهنامه‌خوانی پرداخت و داستان رستم و اسفندیار را اجرا کرد.

     مریم نشیبا، گوینده و قصه‌گوی رادیو نیز در این مراسم با اشاره به مهم‌ترین ملاک‌های انتخاب افراد برتر جشنواره مادران قصه‌گو گفت: قصه مناسب، میزان مطالعه مادران در زمینه داستان و قصه، خلق آثار، رفتار و حرکات در حین بیان قصه، توجه به گویش‌ها و لهجه‌ها، کاربرد درست واژه‌ها و اصطلاحات، پرداخت صحیح و تأثیرگذار بر ذهن مخاطب، رعایت اصل لذت بخشی در بیان قصه میان مادر و فرزند از جمله معیارهای مدنظر کمیته داوران در انتخاب برترین‌های دومین جشنواره مادران قصه‌گو بود.

     لازم به ذکر است دومین جشنواره مادران قصه‌گو با حضور ۱۷هزار نفر در دو بخش رقابتی و آموزشی و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، توجه مادران به امر قصه‌گویی، بهره‌گیری از آن برای تربیت فرزندان و انتقال مفاهیم انقلابی در بین کودکان در مشهد برگزار شد و بیش از ۵۰ مربی وظیفه آموزش این مادران را بر عهده داشتند.

     بیش از ۶۰۰ نفر از مادران، خواهران و خانواده شهدا در بخش رقابتی این جشنواره شرکت کردند که حضور ۱۰۶ نفر از خانواده شهدا در این بخش، ویژگی برجسته این جشنواره بود.

    گیتی خامنه، حجت‌الاسلام راست‌گو، بهرام شاه محمدلو (آقای حکایتی)، مریم نشیبا و عذرا وکیلی از جمله اساتیدی بودند که ۳۰۰ مربی مراکز مختلف فرهنگی، بهزیستی و مهدهای کودک مشهد را آموزش دادند.

     

    تعداد بازدید: 169
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر