اوقات شرعی
35°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 299
    کد: 125601
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۲/۱۱
    به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد برگزار شد؛

    جشن بزرگ "خداقوت کارگر" با حضور بیش از 4000 نفر از خانواده‌های کارگران مشهدی

    جشن بزرگ خداقوت کارگر با حضور بیش از 4000 نفر از خانواده کارگران مشهدی از 40 صنف کارگری در سالن شهدای راه آهن مشهد برگزار گردید.
    جشن بزرگ "خداقوت کارگر" با حضور بیش از 4000 نفر از خانواده‌های کارگران مشهدی

     به گزارش فرهنگشهر، امیرحسین قاضی زاده شب گذشته در دومین جشنواره "خدا قوت کارگر" که در سالن شهدای راه آهن مشهد برگزار شد، اظهار کرد: کارگران تریبون ندارند و این در حالی است که برخی از افراد با نفوذ و ممتاز جامعه سندیکا دارند و دیدگاه‌ها و علایق خود را از طریق نخبگان جامعه به مرحله عمل می‌رسانند.

    وی ضمن تبریک هفته کارگر و تقارن آن با اعیاد شعبانیه و با اشاره به تفاوت بین ضعیف و مستضعف گفت: ضعیف فردی است که توانایی فردی انجام کار را ندارد اما مستضعف فردی است که فرصت‌ها از وی گرفته شده و شرایطی برای او فراهم نشده تا استعدادهای وجودی خود را به کمال برساند.

    قاضی‌زاده یادآور شد: برای حمایت از کارگران مدل‌های نظام پرداخت و نظام مدنی در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته است.

    نماینده مردم مشهد در مجلس همچنین خواستار اصلاح قانون کار و تامین اجتماعی شد و عنوان کرد: جای تاسف دارد که برخی از منابع عمومی بهره می‌برند اما دریافت‌های مالیاتی آنان به حدی است که فاصله طبقاتی را در جامعه ایجاد کرده است.

    وی توجه و احترام به مجموعه عواملی که تولید و زنجیره خدمات ارزی را فراهم می‌کنند را ضروری دانست و اظهار داشت: باید سپاسگزار کارگرانی باشیم که سهمی در تولید و ارزبری اقتصادی دارند و آنها باید از این ارزش سهم داشته باشند.

    همچنین در این مراسم حجت‌الاسلام واعظ موسوی با اشاره به ضرورت کسب رزق و روزی حلال بیان داشت: در مجادله‌های زوجین، طرفین باید منطق را در نظر بگیرند تا اختلافات جزیی که بخشی از زندگی است تبدیل به مشاجره و جدایی نشود.

    وی افزود: در برابر عصبانیت همسران نباید مقابله به مثل کرد و واکنش منفی نشان داد بلکه باید صبر خود رو افزایش داد.

    وی با اشاره به این که ایراد گرفتن و بهانه‌گیری از اوصاف جوانمردی نیست، افزود: جوانمرد راحت فراموش می‌کند و در برابر عذر خواهی کوتاه می‌آید.

    واعظ موسوی ضمن توصیه به کارگران گفت: در کار خود تمرکز داشته باشید و در هنگام کار در حرفه و شغل خود به موارد فرعی توجه نکنید و از ورود به مواردی که شما را از تلاش تخصصی و حرفه‌ای دور می‌کند اجتناب کنید.

    گفتنی است جشنواره "خدا قوت کارگر" که به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری با حضور بیش از 4000 هزار نفر از خانواده‌های کارگران ساختمانی و صنوف دیگر، جمعی از اعضای شورای شهر و "هادی ابویی"دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور برگزار شد. در این مراسم، علی مسعودی، طنز پرداز مشهدی نیز به اجرای استنداپ کمدی پرداخت.

     

    تعداد بازدید: 299
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر