اوقات شرعی
25°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 138
    کد: 125809
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
    همزمان با ایام بزرگداشت کارگر برگزار شد؛

    مراسم تقدیر از استادکاران شاگردپرور مشهد

    همزمان با فرارسیدن روز ملی کارگر، مراسم بزرگ تجلیل از استادکاران شاگردپرور مشهد شامگاه سه شنبه با حضور اقشار مختلف جامعه کارگری و به همت فرهنگسرای غدیر در محل سالن اجتماعات این فرهنگسرا برگزار شد.
    مراسم تقدیر از استادکاران شاگردپرور مشهد

     به گزارش فرهنگشهر، مدیر فرهنگسرای غدیر در ابتدای این مراسم با بیان این که جشنواره «استادکاران شاگرد پرور» با هدف ترویج روحیه کار و تقدیر از اساتیدی که در حوزه‌های گوناگون خدماتی، ورزشی، فرهنگی و هنری مربیان برجسته‌ای در سطح شهر مشهد تربیت کرده‌اند، برنامه‌ریزی شده است، گفت: امروز مسئله اشتغال دغدغه همه مردم است و اگر جامعه‌ای می‌خواهد مشکلات اقتصادی خود را حل کند، باید حجم قابل توجهی نیروی کارآمد آماده به کار داشته باشد.

    حسن سلطانی افزود: چنانچه کشوری در عرصه تربیت نیروی کارآمد ضعف نشان دهد، با معضل بیکاری مواجه خواهد شد و این مسأله سرمنشأ فسادهای گوناگون اجتماعی در جامعه است.

    مدیر فرهنگسرای غدیر حل بخش عمده‌ای از مشکلات فرهنگی کشور را منوط به رونق اقتصادی و کاهش بیکاری دانست و خاطرنشان کرد: استادکارانی که در این جشنواره مورد تقدیر قرار خواهند گرفت، شاگردانی تربیت کرده‌اند که هر یک در زمینه کاری خود به استادی رسیده‌اند و این شیوه انتقال مهارت، به نهادینه سازی حرفه‌های خدماتی و هنری منتج خواهد شد.

    وی تصریح کرد: اگر کشور ما بخواهد قله‌های پیشرفت را فتح کند، صرفا از راه تغییر مدیران جامعه به این هدف دست نخواهد یافت و هرکس باید هر توانی که در اختیار دارد را به صحنه بیاورد. مفهوم حقیقی «اقتصاد مقاومتی» نیز همین است و ما تا زمانی که به اندازه کافی نیروی خلاق و توانمند در اختیار نداشته باشیم، نمی‌توانیم به یک قدرت اقتصادی تبدیل شویم.

    سلطانی با اشاره به اینکه طبق گزارش استانداری خراسان رضوی سالانه 3 هزار و 500 میلیارد تومان گردش مالی توسط صنعت سوغات در مشهد مقدس اتفاق می‌افتد، یادآور شد: متأسفانه 80 درصد سوغاتی که زوار امام هشتم(ع) از مشهد مقدس خریداری می‌کنند، از سایر کشورها وارد می‌شود و تنها 20 درصد آن تولید داخلی است.

    مدیر فرهنگسرای غدیر مشهد فزود: بخش عمده ای از واردات سوغات مشهد از کشور چین صورت می‌پذیرد و این کشور توانسته با فعال سازی ظرفیت مشاغل خانگی بازارهای بین‌المللی را در اختیار داشته باشد.

    وی با ابراز امیدواری نسبت به توانایی نیروی کار داخلی در تولید کالاهای گوناگون و بی‌نیاز ساختن بازار سوغات مشهد مقدس، گفت: سال گذشته طی جشنواره «آهوانه» که به همت فرهنگسرای غدیر برگزار شد، حجم زیادی عروسک نمدی آهو به عنوان یک سوغات از مشهد مقدس تولید کردیم که امسال قصد توزیع آن در بازار را داریم.

    سلطانی با بیان اینکه جشنواره‌هایی مانند جشنواره «استادکاران شاگرد پرور» ظرفیت معرفی نیروهای کارآمد به کارفرمایان را داراست، سرمایه‌گذاری در این عرصه را عامل انتقال وضعیت کشور از مصرف‌کنندگی به تولیدکنندگی قلمداد کرد و یادآور شد: این سازوکار در کنار تمام موفقیت‌هایی که دارد، پیوند میان نسل‌ها را تقویت خواهد کرد.

    تقدیر از استادکاران شاگردپرور بخش پایانی این ویژه برنامه بود که طی آن از 17 کارفرما توسط شاگران خود مورد تقدیر قرار گرفتند.

     

     

    تعداد بازدید: 138
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر