اوقات شرعی
25°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 170
    کد: 125971
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۲/۱۵
    معاون فرهنگی سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد خبر داد:

    برگزاری جشن‌های «تا انقلاب مهدی» با هدف تقویت هویت دینی و انقلابی

    معاون فرهنگی سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد گفت: جشن های دهه مهدویت با عنوان تا انقلاب مهدی(عج) با محوریت گروه‌ها و اقشار مختلف مردم و با حمایت از تشکل‌های مردمی برگزار می‌شود.
    برگزاری جشن‌های «تا انقلاب مهدی» با هدف تقویت هویت دینی و انقلابی

     به گزارش فرهنگشهر، مهدی ابراهیمی اظهار کرد: در جشن های دهه مهدویت، سرودهای انقلابی، نمایش، سربندگذاری جوانان با حضور خانواده‌های شهدا، ایستگاه و پاتوق‌های نقاشی کودکان، تقدیر از کارگران، تجلیل از خانواده‌هایی که نام مهدی را برای فرزندانشان انتخاب کرده‌اند و همچنین مسابقات متنوع در 20 منطقه و محلات مشهد اجرا خواهد شد.

    وی افزود: این جشن‌ها در محلات محروم و با مشارکت مساجد و تشکل‌های مردمی برگزار می‌شود همچنین همزمان با برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در نمایشگاه بین المللی مشهد، برنامه‌های ویژه دهه مهدویت در 5 شب در مجموعه نمایشگاه برگزار می‌شود.
    ابراهیمی با اشاره به برگزاری جشن های مردمی نیمه شعبان توسط نهادهای مردمی گفت: سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد با ارائه امکانات و خدمات فرهنگی مانند اعزام گروه‌های سرود، محصولات تبلیغی جوایز و سازه‌های نمایشگاهی از این نهادها حمایت می‌کند.
    وی خاطر نشان کرد: هم زمان با برگزاری جشن‌های دهه مهدویت، از کتاب شعر «مهدی» از انتشارات بوی شهر بهشت که توسط شاعران مشهدی سروده شده است رونمایی می‌شود، این کتاب شعر دربرگیرنده اشعار آئینی ویژه مراسم و آیین‌های دینی است که در 3 هزار نسخه منتشر خواهد شد.
    معاون فرهنگی سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد با بیان اینکه در حوزه تبلیغات فرهنگی بیش از 10 هزار پوستر نفیس با احادیث و متن نوشته های مرتبط با مهدویت، تولید و با مشارکت اصناف مشهد توزیع خواهد شد، اظهار کرد: نشان و برچسب «تا انقلاب مهدی نهضت ادامه دارد» در 50 هزار نسخه تولید و با مشارکت هیئت ها و تشکل های مردمی ویژه «خودروها» توزیع می‌شود.
    وی بیان کرد: جشن‌های ویژه خانواده شریف کارگران بخش‌های خدماتی مانند خانواده پیک موتوری و حمل و نقل در فرهنگسراها و نمایش 50 سازه تبلیغاتی حدود 30 بیلبورد تبلیغات فرهنگی با عنوان اخلاق اسلامی از دیگر برنامه‌های دهه مهدویت است.
    ابراهیمی هدف از برگزاری جشن‌های دهه مهدویت را فراهم کردن محیطی با نشاط برای مومنان دانست و تصریح کرد: گروه های سرود مسجدی در 400 نقطه مشهد به اجرای سرودهای انقلابی و دینی خواهند پرداخت.
    معاون فرهنگی سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد یادآور شد: هم‌زمان با ایام دهه مهدویت پنچمین دوره مسابقات کتابخوانی «با هم بخوانیم» با معرفی 10 عنوان کتاب از مجموعه کتاب‌های هویت انقلابی ویژه کودکان، جوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود و تا پایان تابستان 96 ادامه خواهد داشت.
    وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و تاثیر آن بر جوانان گفت: با توجه به اهمیت فضای مجازی محتوای دینی برای این ایام ویژه شبکه‌های اجتماعی و مدیران کانال‌های تلگرام تولید شده است.
    ابراهیمی با اشاره به رویکرد فرهنگی سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری گفت: برنامه های این جشنواره رویکردی ملی دارد و عدالت گرایی و ویژگی های انسان منتظر از جمله شاخصه‌های آن است که با شعار «تا انقلاب مهدی» برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

     

    تعداد بازدید: 170
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر