اوقات شرعی
18°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 102
    کد: 127540
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
    به همت فرهنگسرای بهشت؛

    «لحاف چهل تکه» جلوی دوربین رفت

    مدیر فرهنگسرای بهشت شهرداری مشهد گفت: تصویربرداری فیلم کوتاه داستانی «لحاف چهل تکه» به کارگردانی مهدی خالقی با مشارکت مدیریت امور هنری شهرداری مشهد آغاز شد.
    «لحاف چهل تکه» جلوی دوربین رفت

    به گزارش فرهنگشهر، مجید عسگری با اعلام این خبر افزود: این اثر هنری به کارگردانی مهدی خالقی و با مشارکت خانه فیلم مدیریت امور هنری معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد ساخته می شود.

    وی ادامه داد: موضوع داستان جذاب این فیلم کوتاه به قیام مردم مشهد در برابر کشف حجاب رضاخانی در مسجد گوهرشاد اختصاص دارد که قرار است در قالب تاریخی و با همکاری هنرمندان توانای خراسانی روایت گردد.

    مدیر فرهنگسرای بهشت شهرداری مشهد مقدس عنوان کرد: فیلم نامه این اثر بریده‌ای از زندگی یک آژان است که به دنبال فرمان ممنوعیت حجاب توسط رضاخان همسر خود را که حاضر به اجرای فرمان رضاخانی نیست، وادار به دوخت لحافی چهل تیکه از روسری و چارقدهایی می‌کند که خود به زور از سر نوامیس مردم کشیده است.

    وی از سید محمد محمدی سرشت به عنوان دستیار اول کارگردان، علی خانیکی مدیر نور و تصویر و روشنک سه قلعه‌گی و حسن چودن بازیگران ایفاءِ نقش کننده در این اثر کوتاه تاریخی و همچنین هاشم مسعودی به عنوان بخشی از دست اندرکاران تولید این فیلم نام برد.

    عسگری ضمن اشاره به لوکیشن تاریخی تصویربرداری این اثر که محل سفارتخانه قدیم روسیه در مشهد واقع در کوچه شوکت الدوله معروف به کوچه پنجه است، معرفی ریشه‌های فرهنگی و مذهبی شهر مشهد در کنار به تصویر کشیدن گوشه‌هایی از تاریخ با هویت مردم مشهد را از مهم‌ترین اهداف خلق این اثر هنری دانست.

    گفتنی است که دبیرخانه ((طرح ملی قیام گوهرشاد)) حدود دو سال است که در فرهنگسرای بهشت فعالیت خود را آغاز کرده است و تاکنون آثار متعدد و درخور توجهی را در خصوص ابعاد مختلف این قیام تاریخی، تولید و ارائه نموده است.

    لازم به ذکر است پیش تولید فیلم کوتاه داستانی (لحاف چهل تکه)) که از چندین ماه قبل شروع شده بود در اواخر اردیبهشت ماه به پایان رسیده و هم‌اکنون مراحل ساخت این اثر آغاز گردیده است؛ این فیلم قرار است برشی کوتاه از اتفاقات دوران سیاه کشف حجاب رضاخانی را در حدوداً 10 الی 15 دقیقه برای مخاطب روایت نماید.

     

    تعداد بازدید: 102
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر