اوقات شرعی
9°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 110
    کد: 128068
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
    رحیم پور ازغدی؛

    حکومت اسلامی کار مشترک امام خمینی و امت بود / امام خمینی با مردم شفاف بود و در جهت آگاه‌سازی مردم گام برداشت

    نشستی با موضوع امام خمینی و راز فعال‌سازی ظرفیت‌های مردمی با حضور حسن رحیم پور ازغدی در نمایشگاه مشهد دوست داشتنی برگزار شد.
    رحیم پور ازغدی؛

    به گزارش فرهنگشهر، به نقل از روابط عمومی شهرک تاریخی مشهد دوست داشتنی، رحیم پور ازغدی در این نشست گفت: رهبران سیاسی در جوامع 5 نسبت را با مردم می‌توانند برقرار کنند و به مردم 5 نگاه داشته باشند، نگاه سرکوب مردم که 80 درصد حکومت‌های جهان با هر ایده ای معمولا دیکتاتور و سرکوب‌گر هستند و در هیچ موردی نتنها حقوق مردم بلکه نظر مردم برایشان مهم نیست اعم از حکومت‌هایی که خود را سلطنتی می‌دانستند مانند رژیم شاه و رژیم‌های منطقه مانند عراق، بحرین و یمن و ... اساس سیاست حذف و سرکوب و ساکت کردن مردم است.

    وی افزود: مسیر دوم جدایی از مردم است اینکه به مردم امیدی نیست و توده‌های مردمی آگاهی و انسجام نخواهند داشت و جامعه را باید اصلاح کرد بدون تکیه کردن به مردم و اینکه باید مردم را نجات دهیم در حالی که مردم توجهی به شرایط خود ندارند و ما دولت‌ها منجی مردم هستیم و مردم حزب باد هستند و خود را بسته به حاکم تطبیق می‌دهند و حرکت مردمی بی معنی است و باید خود وارد عمل شویم و مردم ناآگاه را نجات دهیم و این نگاه همیشه طرفداران خاص خود را داشته است و معتقدند مردم شعور اجتماعی و سیاسی ندارند و جریانات روشنفکر چپ سوسیالیست‌ها و هم جریانات راست مانند ملی‌گراها خود را عاقل تر از مردم می‌دانستند.

    رحیم پورازغدی تصریح کرد: هیچوقت در ذهن این افراد نبود که انقلابی مردمی در کشور ایران به وجود آید و می‌گفتند ما برای مردم می‌جنگیم و فداکاری می‌کنیم و عملیات چریکی انجام می‌دهیم و فضا را آماده می‌کنیم و شهر را تصرف می‌کنیم و رژیم که منحل شد ما قهرمانان مردم می شویم. حتی برخی از روحانیون نیز چنین تفکری داشتند که می‌گفتند مردم عوام‌الناس هستند و یک عده‌ای کشته می‌شوند و درگیری و زندان و حرکت‌های مردمی به نتیجه‌ای نخواهد رسید بنابراین به مردم اعتمادی نداشتند.

    این فعال فرهنگی بیان کرد: در خط سوم  رهبران به دنبال عوام فریبی هستند و هرچه مردم دوست داشته  باشند همان کار را انجام می‌دهند. البته برخی مردم گرایی را با عوام زده اشتباه می‌گیرند عوام زده به این معنا است که  خود را با جمع تطبیق می دهد و به دنبال اصلاح امت نیست،کسی که تنها به دنبال نگاه مردم باشد بدون معیار هرگز معتقد به نظام و اسلام نخواهد بود.

    وی گفت: عوام زده با توجه به فضا و جو  خود را تطبیق می دهد و به دنبال مسیر صحیح و یا نادرست نیست بلکه اکثریت برایش معنا دارد در این دیدگاه ظاهر به نفع مردم است اما باطن به ضرر مردم است این دسته با شعار احترام به حقوق مردم و حقوق بشر به مردم خیانت می‌کنند و به اسم مردم سالاری، قدرت را به دست می‌آورند. و برای اینکه از مردم سواری بگیرند ظاهرا سواری می‌دهند و هرگونه آزادی را به مردم می‌دهند اما در بحث قدرت و ثروت از مردم سواری می‌گیرند و اگر پشت این نوع مردم سالاری عوام فریبی نباشد به هرج و مرج و تباهی کشیده خواهد شد.

    رحیم پور ازغدی خاطرنشان کرد: در امریکا کل ثروت دست کمپانی‌ها و  چند شرکت چند ملیتی و هسته‌های مافیایی خاص است با ادبیات جمهوری‌خواه که دو فراکسیون هستند با یک حزب و دو نوع حرف می‌زنند و تفاوت آنها در این است که هردو یک روش و کار را انجام می دهند اما با حرف‌های متفاوت به عنوان مثال دموکرات به عراق و افغانستان حمله می‌کند و جمهوری خواه به یمن و سوریه با شعار ضد جنگ حمله می‌کند.

    او عنوان کرد: در کشورهای دموکراتیک عوام فریبی رایج است مردم می‌بینند رئیس جمهور عوض می‌شود و انتخابات می‌شود اما هیچ چیزی تغییر نمی‌کند  و مردم احساس آزادی می‌کنند اما آزادی در کار نیست .، احساس ‌می‌کنند وضعیتشان بهتر می‌شود اما  بهتر نمی‌شود.

    این فعال فرهنگی تصریح کرد: شیوه امام خمینی  و سبک او، سبک انبیا و قران در رهبری امت بود در این تفکر سرکوب مردم و ظلم به مردم  و ابطال حقوق مردم حرام و خط قرمز است و امام فرمودند هرکس به مردم ظلم کند به خداوند اعلام جنگ کرده است و هرکس مردم را تحقیر کند و آزار دهد و فقرا و مستضعفین را فراموش کند خائن به ارزش‌های انقلاب است. مردم سالاری اسلامی و قرآنی و شیعی و علوی روش پیغمبر است.

    ازغدی گفت: امام خمینی زمانی که در نوفل لوشاتو همراهانشان بخاری روشن می‌کردند می‌فرمودند مردم در ایران نفت ندارند شما بخاری روشن می‌کنید همین امروز نیز مقام معظم رهبری چنین روحیه‌ای دارند ویک ریال از بیت‌المال و مسلمین برنمی‌دارند و حتی فرزندانشان طلبه و مستاجر هستند. مردم سالاری دینی نظر و ارزش‌های مردم در چارچوب ارزش‌ها است. مردم سالاری دینی و قرآنی و اسلامی حقوق و کرامت مردم را در نظر می‌گیرد و در چارچوب و ارزش‌ها قرار می‌گیرد  و با سرکوب اسلامی مخالف است. جدا از مردم برای مردم؟ از قبل انقلاب یک خطی بود بین دیدگاه انقلابیون که آیا می شود منتظر مردم ماند برای انقلاب یا باید نخبگان انقلاب کنند و بعد مردم را وارد کار کنیم.

     

     وی اظهار داشت:امام خمینی مخالف با جهاد مسلحانه نبود اما با جنگ چریکی مخالف بود و معتقد بود راه نجات ملت ایران جنگ مسلحانه و چریکی نیست و همیشه می‌فرمودند باید با مردم حرف زد تا خودشون تصمیم بگیرند مردم را نمی‌شود به زور آزاد کرد و به زور انقلاب کنیم دوباره به وضعیت قبل بر می‌گردند بنابراین باید مردم را آگاه کرد چرا که بدون مردم نمی توان حکومت کرد نمی‌توان مردم را حذف کرد و بر این اساس حکومت اسلامی کار مشترک امام خمینی(ره) و امت بود.

    رحیم پور ازغدی گفت: امیرالمومنین علی علیه السلام زمانی که به بیعت رسید مردم گفت" ای مردم کمک کنید من بدون شما نمی توانم حکومت اسلامی درست کنم" نه امام بدون مردم می تواند حکومت اسلامی درست کند و نه مردم بدون امام بنابراین امام تا آخر گفت با کشتن و ترور رژیم شاه سرنگون نمی‌شود بلکه یک دیکتاتوری  ما شاهد هستیم همین منافقین می‌آمدند حاکم می‌شدند بعد از شاه، و شاید بدتر از شاه بودند بعد از انقلاب امام با مردم حرف زد و آنها را آگاه کرد به طوریکه در هیچ کجای دنیا بعد از براندازی حکومت انتخابات برگزار نشد اما در ایران بعد از براندازی رژیم شاه امام خمینی انتخابات برگزارکرد و اصل رژیم را به رای مردم گذاشت چرا که امام خمینی نمی‌خواست انقلاب و جمهوری اسلامی را به مردم تحمیل کند.

    وی افزود: اگر ملت به سلطنت رای می‌داد امام به قم باز می گشت اما با فساد سلطنت باز هم مبارزه می‌کرد چون امام نمی‌خواست جمهوری اسلامی را بر مردم تحمیل کند. امام خمینی انتخاب رهبری و خبرگان و مجلس  و شورای شهر همه رابرعهده رای ملت گذاشت و این یعنی مردم سالاری اسلامی، کدام انقلاب تمام انتخابات را به رای مردم می گذارد؟ با هر انتخابات مسیر کشور عوض می شود اما در کشورهای دموکراتیک اروپا و امریکا این اتفاق نمی‌افتد. در ایران اوخر سال چهارم حکومت اسلامی تمام حاکمانمان را خودمان در چارچوب قانون اسلامی انتخاب می‌کنیم.

    عضو شورای انقلاب فرهنگی اظهار داشت: امام جمهوری اسلامی را به مسئولان حکومت نسپرد بلکه به مردم سپرد و به مسئولین گفت اگر به وظایف خود عمل نکنید و از مردم فاصله بگیرید آن روز یوم الله دیگری خواهد بود. مردم نمی‌گذارند حکومت سقوط کند و گرنه اگر مسئولین بودند شاید تابه حال بیش از 10 بارکشور سقوط کرده بود. هیچ اتفاق بزرگ خوب یا بد در انقلاب نیفتاد مگر اینکه امام خمینی (ره) آمدند و به مردم توضیح دادند و شفاف با مردم صحبت کردند و برای همه ما مردم مانند کف دست بود و بر انچه معتقد بود عمل می‌کردند. در بحث قطعنامه امام نگفت ما صلح کردیم بلگه گفت جام زهر را نوشیدیم و در حکم سلمان رشدی نیز انقلاب تمام نشد بلکه جهانی‌تر شد.

    وی به نکاتی پیرامون وضعیت اوایل انقلاب اسلامی و نحوه برخورد امام راحل با این موضوعات پرداخت و اظهار کرد: در اوایل انقلاب مهندس بازرگان صراحتا اعلام کرده بود که نگاهش با نگاه امام نسبت به مسائل جامعه زاویه دارد اما متاسفانه برخی از مسئولان ما با نگاهی متفاوت از امام و انقلاب در جایگاه‌های مدیریتی قرار می‌گیرند و خود را همسو با اهداف نظام و انقلاب و امام می‌دانند.

    عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: جمهوری اسلامی اگر تنها به مسئولان سپرده می‌شد تاکنون بارها سقوط کرده‌بود اما امام راحل نظام را به گونه‌ای طراحی کردند که مردم محور جمهوریت نظام و در رأس امور باشند. امام خمینی(ره) در وصیت‌نامه خود اعلام کردند که اگر عمل خلافی از مسئولان سر زد و با امر به معروف و نهی از منکر باز هم به راه خود ادامه داده و اصلاح نشدند، خود مردم برای برکناری آنان باید پیشقدم شده و اقدام کنند. با این نکته و روش امام برای همیشه مسئولان را تهدید به برکناری از سوی مردم و مراقبت از نحوه عملکردشان کرده بودند.

    وی خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون نیز هر تنش و آشوب جدی که نظام را تهدید کرده است، از سمت مسئولان بوده که با دعوا و یقه‌گیری بین خودشان و یا پس از دوره مسئولیتشان با رفتارهای اپوزیسیونی مشکلات را به سمت جامعه سرازیر کرده و مردم را گرفتار موضوعات مختلف کرده‌اند.

    وی درباره سند 2030 گفت: در 2030 چند تخلف است اینکه اسناد ملی کشور را کنار گذاشته اند ما سند ملی داریم که هیچکدام آنها عملی اجرا نشده است و کارگروه جدیدی نداریم اما این سند بدون نظر و تصویب مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است. بهداشت و آموزش عمومی و بی کاری و اقتصاد و ... روشن و انسانی و اسلامی است و در قانون اساسی ما اجرا شده است اما دور زدن نهادهای رسمی کشور و اینکه ایران عامل اجرایی نیویورک می‌شود و حاکمیت ملی را دور می‌زنیم  و اینکه دولت را موظف می کند یک تخلف بزرگ است و اگر جا بیفتد مقدمه مسائل بعدی می‌شود.

    تعداد بازدید: 110
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر