• دوشنبه،31 اردیبهشت 1397
 • ورود
اوقات شرعی
16°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 151
    کد: 130678
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
    به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد؛

    دومین جشنواره «فصل شکوفایی» برگزار می‌شود

    به همت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد دومین جشنواره «فصل شکوفایی» با بیش از ۱۹ برنامه فرهنگی و با هدف ایجاد نشاط و مهارت در مساجد مشهد مقدس برگزار می شود.
    دومین جشنواره «فصل شکوفایی»

    به گزارش فرهنگشهر، مرتضی دبیریان دبیر طرح فصل شکوفایی گفت: این طرح فرهنگی با هدف ایجاد نشاط و مهارت با مرکزیت پایگاه های فرهنگی مساجد است که در چندین سرفصل برگزار می شود.

    وی اضافه کرد: دوره اول «فصل شکوفایی» سال گذشته با تجربه ای خوب برگزار شد و همین باعث شد امسال دومین دوره این همایش، با برنامه های بهتر و بیشتری برگزار گردد.

    دبیر طرح «فصل شکوفایی» با بیان اینکه امسال سرفصل های آموزشی این برنامه افزایش یافته است، اظهار داشت: با توجه به استقبالی که از سوی گروه های مختلف فرهنگی، مساجد، نوجوانان و جوانان از برنامه های طرح شده، امسال تصمیم گرفتیم جذابیت های تفریحی، نشاط و سرگرمی را افزایش دهیم.

    وی در خصوص بخش های مختلف آموزشی و تفریحی این طرح توضیح داد: برنامه های آموزشی برای سه گروه نوجوانان و جوانان، مربیان و والدین و در ۱۹ بخش متنوع و مختلف با هدف ایجاد مهارت های زندگی در اقشار مختلف جامعه برگزار می شود.

    دبیریان به تبیین برنامه های این دوره پرداخت و گفت: برنامه «بچه محل» با هدف آشنایی با آداب و رسوم ایرانی، احیا و ترویج و آموزش بازی های بومی و محلی، برنامه «گلپوش» با هدف تبیین فلسفه حجاب و بیان آسیب های اجتماعی بی عفتی، برنامه «راز عشق» با محتوای نگاهی نو به مدیریت روابط دختر و پسر و راهکارهای انتخاب صحیح همسر، برنامه «جنگ شادمانه» با هدف آشنایی با معارف و احکام در فضایی جذاب و نشاط انگیز در جهت تعلیم و تربیت اسلامی، برنامه «سواد رسانه ای» با هدف ارتقای دانش رسانه ای، برنامه «کار آفر» با هدف تاثیرگذاری در بینش و نگرش مخاطب در فضای جذاب و مفاهیم گفتمان اقتصاد مقاومتی و برنامه «مردان سرزمین من» با هدف تقویت خودباوری نوجوانان به سمت اشتغال و اقتصاد مقاومتی از جمله برنامه های طرح «فصل شکوفایی» ویژه نوجوانان و جوانان است.

    وی تصریح کرد: همچنین برنامه «آهوانه» با هدف تولید سوغات مرتبط با هویت و فرهنگ مشهد، برنامه «دستان هنرمند من» با هدف تقویت خودباوری نوجوانان به سمت اشتغال و اقتصاد مقاومتی، برنامه «تفریح با علم» با هدف هدایت بخشی ایرانی و آموزش مباحث کاربردی علوم در زندگی روزمره و علاقه مندی به موضوع و پرورش خلاقیت، برنامه «تابستان داغ با طعم کتاب» که شامل پویشی همگانی و مردمی در کتابخوانی و برگزاری مسابقه از کتاب های مختلف و اهدای جوایز نفیس به برگزیدگان است و برنامه «ما می توانیم» با هدف آشنایی بیشتر با دستاوردهای انقلاب اسلامی از دیگر برنامه های ویژه گروه نوجوانان و جوانان این طرح می باشد.

    مدیر فرهنگسرای علوم و نجوم افزود: از دیگر برنامه های این دوره می توان به «جشنواره مسجدی ها» با هدف تقویت نهاد مسجد به عنوان پایگاه فعالیت های فرهنگی و هنری و «جشنواره نواهای ضد استکباری» ویژه گروه سنی ۱۳ تا ۱۸ سال با محتوای آهنگ ها و سرودهایی در حوزه انقلاب اسلامی، اشاره کرد.

    وی درباره برنامه های ویژه مربیان که در طرح «فصل شکوفایی» برگزار می شود، تأکید کرد: دو برنامه ویژه مربیان در نظر گرفته شده که «۱۱۰ بازی خلاق» با هدف تربیتی مربی ویژه کار با کودک و نوجوان برای سازمان های فرهنگی، مهدهای کودک و مدارس، توانمندسازی در جذب نوجوانان و جوانان به مساجد و تشکل های مذهبی و توانمندسازی مربیان در بحث آسیب شناسی خانواده در برخورد با نوجوانان و برنامه «آموزش ساخت وسایل جذاب با پلاسوفوم یا آکاسیو» با هدف توانمندسازی دانش آموز در کمک گرفتن از وسایل بازیافتی مانند آکاسیو برای ساخت وسایل بازی و هنری جذاب و مورد استفاده، اجرا می شود.

    دبیریان با اشاره به برنامه های فرهنگی که در این طرح ویژه والدین برگزار می شود، توضیح داد: سه برنامه «خانواده و مراقبت های جنسی فرزندان» با هدف کنترل بازی های بچه ها و مهرورزی به آن ها و آموزش محرم و نامحرم به فرزند تا قبل از سن بلوغ، برنامه «سواد رسانه ای» با هدف ارتقای دانش و آگاهی های پدر و مادرها از دنیای رسانه های مختلف امروز و برنامه «آشنایی با فرزندآوری و تربیت فرزند» با هدف اطلاع والدین از زمان مناسب برای فرزندآوری و دلایل این ترجیح زمانی، آشنایی با سبک های متفاوت و نوین فرزندپروری،آشنایی با عوامل موثر در تربیت، وراثت، نزدیکان، همسالان و مدرسه و رسانه، برنامه های ویژه والدین در این طرح می باشند.

    وی از ارائه یارانه بهره‌مندی از ظرفیت‌های تفریحی شهر مثل استخر، سینما، پارک‌های موضوعی، باغ گیاه‌شناسی، باشگاه تیراندازی، سرای مفاخر و بوستان مینیاتوری به شرکت کنندگان در این طرح خبر داد و گفت: این ها برنامه‌هایی است که برای تشکل‌های فرهنگی مساجد در نظر گرفته شده است.

    بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در این طرح به پایگاه اینترنتی Http://mkhadamat.ir مراجعه نموده یا با شماره تلفن ۳۸۴۶۵۳۲۹ تماس بگیرند.

     

    تعداد بازدید: 151
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر