اوقات شرعی
-2°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 144
    کد: 133095
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد خبر داد:

    رونمایی از ششمین یادمان ایثار و شهادت در غرب مشهد

    با توجه به ساخت یادمان ایثار و شهادت در بوستان نیلوفر آبی مشهد بر مزار شهدای گمنام این محل به میعادگاه فعالان فرهنگی تبدیل شده است.
     رونمایی از ششمین یادمان ایثار و شهادت در غرب مشهد

    به گزارش فرهنگشهر، علی قناویزچی در خصوص رونمایی از ششمین یادمان ایثار و شهادت در بوستان نیلوفر آبی، گفت: در راستای حفظ آرمان‌ها و ارزشهای والای انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به همه اقشار به ویژه نسل جوان جامعه این یادمان‌های ایثار و شهادت در فضای مهم شهری همانند مزار شهدا جانمایی می‌شود.
    وی افزود: این اقدام پیرو ی مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد و شاخص‌های منتخب کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت، میزان آشنایی و حس تعلق به هویت انقلابی با تاکید بر ظرفیت‌های انقلابی با موضوع محوری تجلی پایتخت معنوی و شهر زیارتی است.
    قناویزچی با بیان اینکه برای اجرای این طرح بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان هزینه شد، افزود: این پروژه دارای یک معماری منحصر به فرد بوده که متشکل از یک گنبد و دو آبنما است.
    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد تصریح کرد: ایجاد چنین یادمان‌هایی در فضاهای پر مخاطب شهری همچون بوستان نیلوفر آبی که یکی از محورهای گردشگری محسوب می‌شود، می‌تواند به رشد فرهنگی و هویتی شهروندان و زائران کمک کند.
    وی تصریح کرد: پس از شناسایی ۳۸ مکان در سطح شهر براساس مکان رویداد، هویتی انقلابی و تاریخی تعداد ۱۸پروژه براساس اولیت‌ها انتخاب و اجرا شد که بر اساس اولویت‌ها در این میان خانه موزه شهید اسفندیاری (منطقه۱۰) در ایام ولادت امام حسن مجتبی (ع) سال ۱۳۹۵، خانه موزه شهید شعبانی (منطقه۸) و خانه موزه شهید چاووشی (منطقه۲) در ایام دهه کرامت سال ۱۳۹۵، موزه شهدای مسجد فقیه سبزواری همزمان با هفته دفاع مقدسسال ۱۳۹۵ (منطقه ۴) و خانه موزه شهیدان دهنوی همزمان با مبعث رسول اکرم در سال ۱۳۹۶ (منطقه ثامن) به بهره برداری رسید.
    مدیر گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد گفت: با توجه به ساخت یادمان ایثار و شهادت در بوستان نیلوفر آبی مشهد بر مزار شهدای گمنام این محل به میعادگاه فعالان فرهنگی تبدیل شده است.
    قناویزچی افزود: باتوجه به اینکه بوستان پارک نیلوفر آبی به عنوان یکی از مراکز گردشگری، تفریحی و فرهنگی ویژه زائران و مجاوران است، با افتتاح این مرکز به عنوان یکی از مراکز یادمان ایثار و شهادت نیز مطرح می‌شود.
      

    تعداد بازدید: 144
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر