اوقات شرعی
3°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 75
    کد: 143370
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
    با هدف معرفی مفاخر شهر صورت گرفت؛

    رونمایی از سردیس شهید فرودی در بولوار نوفل لوشاتوی مشهد

    باحضور مسوولین شهری امروز از سردیس شهید مهدی فرودی (شهید واحد مرکزی خبر) در ابتدای بولوار نوفل لوشاتو رونمایی شد.
    رونمایی از سردیس شهید فرودی در بولوار نوفل لوشاتوی مشهد

     به گزارش فرهنگشهر، سرپرست مدیریت امور هنری شهرداری مشهد با بیان این مطلب گفت: شهید مهدی فرودی شهید واحد مرکزی خبر بود که سال 65 در عملیات کربلای 4 به فیض شهادت نائل آمد و امروز ششم دی‌ماه طی مراسمی با حضور تنی چند از مدیران فرهنگی شهر و مردم از سردیس این شهید بزرگوار در بولوار نوفل لوشاتو رونمایی شد.

    حسن‌زاده با بیان اینکه این سردیس به همت سیده زهرا موسوی از هنرمندان شهر ساخته شده، افزود: در حال حاضر بیش از 30 سردیس از مفاخر شهری و چهره‌های بزرگ در سطح شهر به نمایش در آمده است و انتظار می‌رود با نصب سردیس مفاخر علمی و ادبی و چهره‌های فرهنگی و هنری دیگری در مشهد، تا پایان سال این عدد به 40 سردیس افزایش یابد.

    شایان ذکر است؛ شهید مهدی فرودی در سال 1334 در فردوس خراسان و در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود و پس از مدتی خانواده‌اش به مشهد مهاجرت کردند. وی در دوران کودکی پدرش را از دست داد و با سرپرستی مادرش در یک فضای اعتقادی و دینی، بزرگ شد. او در دوران انقلاب اسلامی از مریدان امام خمینی رحمه الله علیه و از پیروان اعتقادی ایشان بود. در اوایل انقلاب اسلامی مدتی به عنوان پاسدار در سپاه مشغول شد و سپس به صداوسیمای مرکز خراسان پیوست و به عنوان تهیه‌کننده فعالیت کرد. او در جنگ تحمیلی نیز بارها به جبهه‌ها رفت و سرانجام در تاریخ چهارم دی ماه سال 65 در عملیات کربلای 4 در منطقه شلمچه به فیض شهادت رسید. از این شهید بزرگوار یک فرزند دختر به نام آسیه و دو پسر به نام‌های محمد جعفر و قاسم به یادگار باقی مانده است.

    تعداد بازدید: 75
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر