اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 101
    کد: 157925
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۶/۱۱

    رونمایی از نرم‌افزار واقعیت افزوده دیوارنگاره‌های میدان فردوسی

    نرم‌افزار واقعیت افزوده دیوارنگاره‌های میدان فردوسی مشهد با هدف هویت‌بخشی به دیوارنگاره‌های میدان و بلوار فردوسی فردا، 12 شهریورماه رونمایی می‌شود.
    رونمایی از نرم‌افزار واقعیت افزوده دیوارنگاره‌های میدان فردوسی

     

    به گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری مشهد، اجرای این نرم‌افزار بر روی 40 عکس در دیوارهای میدان فردوسی مشهد انجام شده است.

    بر اساس این گزارش، در دیوارنگاره‌های میدان فردوسی مشهد، 20 داستان اکوان دیو، باربد و نکیسا، بهرام چوبین، بهرام و شکارگاه، دوازده رخ، رستم و اسفندیار، رستم و رخش، رستم و زن جادوگر، زال و رودابه، زال و سیمرغ، سیمرغ، فردوسی، گذر سیاوش از آتش، گذر کیخسرو از جیحون، نبرد اسفندیار با اژدها، نبرد اسفندیار با گرگسار، نبرد رستم با دیو سپید، نبرد رستم و خاقان چین، نبرد رستم و رخش با اژدها و نبرد گرشاسب با اژدها در قالب واقعیت افزوده به مخاطبان ارائه می‌شود.

    کاربران باید ابتدا اینترنت تلفن خود را فعال کرده و پس از انتخاب واقعیت افزوده از نرم‌افزار مشهدی‌شو، عکس از دیوارنگاه‌ها را اسکن می‌کند، پس از تشخیص عکس در نرم‌افزار، آن اثر به‌صورت صوتی برای کاربران معرفی می‌‌شود.

    علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از واقعیت افزوده، اپلیکیشن مشهدی شو را از madhhadisho.com/dl دانلود کنند؛ این اپلیکیشن علاوه بر بهره‌مندی از تکنولوژی واقعیت افزوده، از ویژگی‌های دیگری همچون قابلیت تلویزیون اینترنتی، راهنمای گردشگری، نقشه هوشمند مشهد، وب سایت و اینستاگرام مشهدی شو، گردش 360 درجه و تلفن راهنمای زائر برخوردار است.

    گفتنی است، سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و امور زیارت شهرداری مشهد در نوروز 97 نقاشی دیواری میدان فردوسی را در راستای معرفی حکیم ابوالقاسم فردوسی و ترویج آموزه های شاهنامه به طول 1474 متر مربع اجرا کرده است.

     

    تعداد بازدید: 101
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر