اوقات شرعی
7°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 59
    کد: 160213
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
    توسط شورای اجتماعی محلات صورت گرفت

    محله گردی، نگاهی دوباره به مشکلات محلات

    عصر روز دوشنبه 16 مهر 97 برنامه محله‌گردی منطقه 9 مشهد با حضور احسان اصولی رییس کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد، حسین فرهادیان شهردار منطقه 9 و رضا دانایی معاون سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد برگزار شد.
    محله گردی، نگاهی دوباره به مشکلات محلات

    محله‌گردی عنوان رویدادی است که با هدف آشنایی با مشکلات و مسائل محله‌ها و مناطق شهر به ابتکار اداره شورای اجتماعی محلات برگزار می‌شود. در محله‌گردی‌ها شهروندان امکان می‌بابند مسائل روزمره مرتبط با مدیریت شهری را در حضور اعضای شورای اسلامی شهر به شهرداران مناطق و کارشناسان حوزه‌های خدماتی منتقل کنند تا در چارچوب قوانین و ضوابط، با سرعت و دقت بیشتری حل و فصل شوند.

    اولین ایستگاه محله‌گردی منطقه 9 به بازدید از  مجتمع مسکونی پردیس در انتهای بلوار وکیل‌آباد اختصاص یافته بود. نمایندگان ساکنان و اعضای شورای محله نکاتی درباره مسائل بهداشتی و زیست‌ محیطی زمین مجاور شهرک پردیس را مطرح نمودند که برای پیگیری و رفع آن دستور لازم به عوامل اجرایی داده شد.

    حسینیه جوانان نصرت واقع در انتهای بلوار لادن دومین مقصد محله‌گردی رییس کمیسیون فرهنگی و شهردار منطقه بود. شهروندان قدردان مساعدت‌های مدیریت شهری بودند و می‌گفتند  امکاناتی که شهرداری منطقه 9 در اختیار این موسسه قرار داده  منجر به کارآفرینی برای تعداد زیادی از زنان سرپرست خانواده شده و از همین محل تهیه جهیزیه برای افراد نیازمند امکانپذیر شده است.

    قبل از غروب آفتاب به دعوت اعضای شورای اجتماعی محله از بوستان آبشار در محله دلاوران بازدید و درخواست ایجاد سایت ورزشی بانوان در این بوستان مطرح شد.که مورد استقبال مسولین نیز قرار گرفت . احسان اصولی رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر با تاکید به امر بر اهیمت ورزش بانوان و ضرورت ایجاد فضایی مناسب و امن برای بانوان از ایجاد فضای ورزش بانوان استقبال و از مسئولان منطقه خواستار بررسی و امکان‌سنجی این پیشنهاد شد

    آخرین ایستگاه محله‌گردی همزمان با اقامه نماز مغرب و عشاء سرکشی از فرزندان دوست‌داشتنی خیریه نور علی بن موسی الرضا (ع) در منطقه ویلا بود. این خیریه با مساعدت شهرداری مشهد موفق شده حمایت و سرپرستی از بیست نفر کودک و نوجوان بی‌سرپرست و بدسرپرست را بر عهده گیرد. احسان اصولی با تمجید از این اقدام شهرداری، به ظرفیت مشترک شوراهای اجتماعی محلات برای همکاری با این خیرین اشاره کرد و خواستار تسهیل در کار نیکوکارانه چنین موسساتی شد.


     

    تعداد بازدید: 59
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر