اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 98
    کد: 161130
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
    به همت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری صورت پذیرفت

    تجلیل شهرداری مشهد از نخبگان قرآنی

    احسان اصولی: مشهد می تواند میزبان بزرگترین رویداد بین المللی قرآن در ایران باشد.

    تجلیل شهرداری مشهد از نخبگان قرآنی

     شامگاه آخرین روز مهرماه 1397 از نخبگان قرآنی مشهدی برگزیده‌ی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم کشور با حضور احسان اصولی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر و هادی بختیاری معاون شهردار مشهد تقدیر شد.

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، هادی بختیاری معاون شهردار و رئیس این سازمان ضمن تبریک به نخبگان برگزیده قرآنی عنوان کرد: نگاه شهرداری در پیشبرد و تعالی مسائل فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی، بهبود جایگاه اجتماعی افراد و گروه های جریان ساز در شهر نظیر ورزشکاران، هنرمندان و قاریان قرآنی و دیگر متنفذین اجتماعی است. جامعه شناسان معتقدند در جامعه ای اتفاق  مثبتی رخ می دهد که نخبگان و گروه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و هنری برای توسعه هنجارها، شکل گیری اتفاقات فرهنگی وارد عمل شوند و هیچ نهادی به این اندازه در بین مردم تاثیرگذار نیست.

    بختیاری گفت: در حال حاضر مسائل فرهنگی پیچیده تر از گذشته است و نگاه ما به حل این مسائل و معضلات رویکرد تسهیل گری است. تلاش می کنیم با تمام توان، زیرساخت‌ها را بهبود دهیم و با کمک و همیاری نخبگان شهری این مسائل و مشکلات را برطرف کنیم که لازمه این امر گسترش دامنه نفوذ نخبگان است.

    رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به تلاش حوزه فرهنگی در گسترش نفوذ نخبگان و پیوند با مدیریت کلان شهری در جهت کاهش آسیب های اجتماعی فرهنگی عنوان کرد: زمانی می توان از گروه های اجتماع شهری مراقبت کرد که حس تعلق برای تک تک شهروندان فراهم شود، برای ایجاد حس تعلق «تشخص» لازم است. اکنون در جامعه ما این موارد و افتخار آفرینان بسیارند که برای مردم معرفی نشدند. یکی از فعالیت های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری معرفی این افراد به شهروندان است که رویدادها و اکران های مختلفی برای معرفی بزرگان و نخبگان  مشهدی انجام دادیم.

    در این دیدار احسان اصولی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ضمن تکریم فعالان قرآنی و تبریک به برگزیدگان مسابقات کشوری قرآن کریم عنوان کرد: حوزه معرفتی و قرآنی از حوزه‌هایی است که بار سنگین مسوولیت دارد و نقشی تاثیرگذار در هویت بخشی به شهروندان دارد و می تواند به تنهایی در سبک زندگی یکایک افراد و جامعه تاثیر بسزایی داشته باشد. از شما نخبگان و فعالین قرانی تقاضا می کنیم که در حوزه ماموریتی که بر عهده ما گذاشته شده یاریمان کنید، چرا که معتقدیم می توانید در پالایش جامعه از آسیب ها موثر باشید.

    وی عنوان کرد: در مبحث فعالیت های قرآنی نباید تنها به مسابقه یا رقابت اکتفا کرد بلکه حضور شما در بطن جامعه و اجرای برنامه ها و تشکیل پاتوق های معرفتی در سطح شهر، کمک شایانی به بالابردن سطح فکری و بهبود رفتار شهروندان می کند.

    در ادامه این همنشینی صمیمانه، برگزیدگان چهل و یکمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم به بیان دیدگاه و انتظارت خود پرداختند. حجه الاسلام شجاع، یکی از تقدیرشدگان مسابقات قرآن کریم، عنوان کرد: قرآن دوای دردهاست و باید پندها و معارف قرآن را از حالت شعاری به متن زندگی مردم بیاوریم که ناظر به معرفی مفاخر است و این مورد درحال شکل گیری از سوی شهرداری است. هر چند درگذشته بعضی افراد حتی شعارهایی ارزشی سر می دادند اما کمتر دغدغه مند بودند. وی افزود: شهرداری مشهد در اصل شهرداری پایتخت قرآنی کشور است چون بیشترین جمعیت قاریان قرآنی در شهر مشهد حضور دارند.

    امید حسینی نژاد یکی دیگر از نخبگان قرآنی با انتقاد از مسئولانی که وظایفی مستقیم در این زمینه دارند گفت: نه تنها این افراد به ما توجهی نکردند بلکه استقبالی هم از ما نکردند ما حتی هزینه های بلیط سفرمان را خودمان پرداخت کردیم این درحالی است که شهرداری که متولی نیست از ما تقدیر می کند و این رویکرد جدید و خوب شهرداری است که جای تقدیر دارد.

    در بخش دیگری از این گفتگو با پیشنهاد حاضران و استقبال رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر و تاکید رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی مقرر شد برای برگزاری یک رویداد رقابتی قرآن یا جشنواره ای بزرگ در شهر مشهد برنامه ریزی شود تا سال آینده شهرمان میزبان یکی از خاص ترین برنامه های بین المللی قرآن کریم باشد.

    در انتهای این مراسم با حضور احسان اصولی و هادی بختیاری از نخبگان برگزیده قرآنی که در چهل و یکمین دوره مسابقات کشوری موفق به کسب مقام شدند تجلیل و تقدیر شد.

     
     
     
    تعداد بازدید: 98
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر