اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 73
    کد: 161856
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۱۴

    حداقل انتظار از فعالیت های فرهنگی شهرداری، افزایش سرمایه اجتماعی این نهاد است

    همزمان با روز فرهنگ عمومی و در صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد هادی بختیاری معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی در گزارش خود به اعضای شورای شهر گفت: حداقل انتظار از فعالیت های فرهنگی شهرداری، افزایش سرمایه اجتماعی این نهاد است.
    حداقل انتظار از فعالیت های فرهنگی شهرداری، افزایش سرمایه اجتماعی این نهاد است

     به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد هادی بختیاری با برتر شمردن سرمایه اجتماعی این نهاد از سرمایه مادی و انسانی افزود: خصلت عمومی بودن این نهاد سبب می شود که بدون سرمایه اجتماعی مناسب نتواند ماموریت های خود را به شکل مطلوب تحقق بخشد.

    وی ارتقای سودمندی و اثربخشی فعالیت‌ها را از دغدغه‌های اصلی این حوزه برشمرد و افزود: حداقل انتظار ما از اجرای برنامه‌های فرهنگی، افزایش سرمایه اجتماعی شهرداری است. و البته در مراحل بالاتر توقع داریم شاهد اثرگذاری بر رفتارهای جامعه و ارتقای آن به وضعیت مطلوب باشیم.

    رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با بیان اینکه در طی سالیان متمادی گذشته فعالیت های فراوانی به صورت غیر منطقی بر این حوزه تحمیل شده است، تعدد و پراکندگی حوزه های کاری را از عوامل کاهنده اثربخشی برشمرد و گفت: تمرکزبخشی فعالیت ها و منابع بر اهدافی معدود از سیاست های این سازمان است و در این راستا ارتقای فرهنگ شهروندی، افزایش نشاط و سلامت اجتماعی، تقویت هویت شهروندی، زیباسازی معابر و میادین و توسعه فضاهای فرهنگی گردشگری اجتماعی و ورزشی عرصه های انتخاب شده برای این دوره می باشند.

    بختیاری با اشاره به فقر دانشی و فقد تجربه در ارائه آموزش های شهروندی گفت: تقویت مبانی نظری و آزمودن الگوها و مدل های آموزشی برای رفع این موضوع در دستور کار قرار دارد و به زودی فراخوان هایی برای یاری گرفتن از نهادهای آکادمیک منتشر خواهد شد.

    وی با بیان اینکه از سیاست های اصلی ما توسعه مشارکت های مردمی در سه حوزه شوراهای اجتماعی محلات، سمن‌های شهری و نخبگان هستیم، افزود: خانه سمن های شهری برای سازماندهی مشارکت سمن ها در مدیریت شهری به زودی راه اندازی خواهد شد.

    بختیاری در پایان از تاسیس نهادهایی همچون خانه گفتگو، خانه هنرمندان، خانه ادبیات و...  برای فراهم شدن زمینه همکاری نخبگان با مدیریت شهری خبر داد.  

    تعداد بازدید: 73
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر