اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 91
    کد: 162725
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
    معاون فرهنگی هنری سازمان خبر داد:

    اختصاص ۲هزار جلد کتاب جدید به 13 کتابخانه و 8 قرائت خانه مشهد

    30 هزار شهروند عضو کتابخانه‌های شهرداری هستند و در این بین جوانان و نوجوانان بیشترین مراجعه کننده به کتابخانه‌ها محسوب می‌شوند. همچنین در بین آقایان و خانم‌ها، مراجعه کنندگان خانم درصد بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند.
    توزیع2000 جلد کتاب جدید به 13 کتابخانه و 8 قرائت خانه مشهد

     معاون فرهنگی هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در گفتگو با صدای خراسان رضوی از توزیع ۲هزار جلد کتاب جدید به ۱۳ کتابخانه و ۸ قرائت خانه متعلق به شهرداری مشهد خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد حسن مصحفی با بیان این مطلب در جریان برنامه زنده رادیویی گفتگوی شهر بهشت با موضوع برنامه‌های مدیریت شهری در هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: عمده فعالیت‌هایی که به صورت روزانه در سازمان اجرا می‌شود در فرهنگسرا شکل می‌گیرد. از این رو،  ۱۳:کتابخانه در ۲۰ فرهنگسرای شهر مستقر و فعال است و خدمت به مخاطبان ارائه می‌کند.
    وی افزود: همچنین ۸ قرائتخانه نیز خارج از فرهنگسراها مستقر است که توزیع مکانی مناسبی در سطح شهر به وجود آورده است.
    معاون فرهنگی هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه در مجموع ۴۰ هزار مترمربع از فضاهای یاد شده امکانات مناسبی در اختیار کتاب و کتابخوانی قرار دارد، بیان کرد: ۳۰ هزار نفر عضو کتابخانه‌های شهرداری هستند و در این بین جوانان و نوجوانان بیشترین مراجعه کننده به کتابخانه‌ها محسوب می‌شوند. همچنین در بین آقایان و خانم‌ها، مراجعه کنندگان خانم درصد بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند.
    مصحفی با اشاره به اینکه ۱۴۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های شهرداری موجود است، گفت: تا ماه آینده ۲ هزار جلد کتاب جدید که مخاطب بیشتری دارد، نیز به کتابخانه‌های موجود افزوده می‌شود. 
    وی به موضوع طرح باغ کتاب اشاره کرده و توضیح داد: با همکاری بخش خصوصی به زودی کار شروع می‌شود و دو مکان پایلوت اجرای آن است. طرح خوبی برای آشتی مخاطبان به ویژه کودکان و نوجوانان با کتاب است. 
    معاون فرهنگی هنری سازمان به برپایی نمایشگاه کتاب مشهد اشاره کرده و افزود: بیستمین نمایشگاه کتاب مشهد از دوم تا نهم آذرماه در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار خواهد شد. تلاش شده نمایشگاه امسال رونق بیشتری داشته باشد و دعوت می‌شود علاقه‌مندان به کتاب در این رویداد حضور یابند.
    وی ادامه داد: در نمایشگاه یاد شده، شهرداری فضایی در اختیار دارد که از برخی نویسندگان و اهل کتاب که حرفی برای گفتن دارند، دعوت به عمل می‌آورد. جشن امضا، گفتگو با نویسندگان و مترجمان مطرح کشوری و برپایی میزگردهایی در این زمینه تدارک دیده شده و علاقمندان از ساعت ۱۵ تا ۲۱ می‌توانند از این رویدادها بهره‌مند شوند.

    تعداد بازدید: 91
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر