اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 43
    کد: 165307
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
    معاون شهردار مشهد در جمع اعضای کمیته بازرسی و انتظامات شورای هیئات مذهبی مشهد

    هیئات مذهبی از شبکه سازی و توزیع آگاهی غفلت نکنند

    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: هیئات مذهبی با تشکیل شبکه های انسانی و ایجاد سازمان های مردمی نقش مهمی در توسعه و تعالی مکتب شیعه ایفا کرده اند.
    هیئات مذهبی از شبکه سازی و توزیع آگاهی غفلت نکنند

     به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد هادی بختیاری که در جمع اعضای کمیته بازرسی و انتظامات شورای هیئات مذهبی مشهد سخن می گفت، با بیان این مطلب افزود: اجتماعات انسانی تشکیل شده با محوریت محبت و معرفت به اهل بیت پیامبر (ص) سهمی به سزا در بقا و توسعه اسلام شیعی داشته است.

    وی با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که فرمودند: محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، بیان کرد: اجتماعات انسانی محرم و صفر افزون بر تحکیم مودت و محبت به اهل بیت (ع) به ویژه اباعبدالله الحسین (ع) چه کارکردهایی داشته که به زنده نگه داشتن اسلام منتهی شده اند؟

    هادی بختیاری با اشاره به آیه شریفه  «انماالمومنون اخوه» گفت: تحکیم پیوندهای ایمانی و برادری و به اصطلاح امروزی انسجام اجتماعی با محوریت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از ثمرات شکل گیری این اجتماعات است، که ضامن بقای مکتب شیعه بوده و باید تلاش کرد این اجتماعات مردمی که به افزایش تعاملات اجتماعی مومنان منجر می شود، بیش از پیش توسعه یابد.

     وی کارکرد دوم اجتماعات مذهبی را نقش آفرینی در آگاه‌سازی و ترویج معارف شیعی دانست و افزود: مجالس تعزیه و روضه اهل بیت (ع) علاوه بر وجه عاطفی خود همواره جایگاهی برای تبلیغ دینی بوده که اکنون هم ادامه دارد.

    رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در پایان تصریح کرد: امروزه هم نیاز است که در گروه ها و تشکل های مردمی و هیئات مذهبی از این دو کارکرد اساسی یعنی شبکه سازی و توزیع آگاهی غفلت نشود.

    تعداد بازدید: 43
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر