اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 63
    کد: 165829
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
    با امضاء و تبادل تفاهم نامه همکاری بین شهرداری مشهد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی رقم خورد

    ترسیم چشم اندازی برای فرهنگ شهر

    امروز در دیدار مشترکی بین شهردار مشهد و رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر با مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، بررسی زمینه های همکاری و مراوده فرهنگی و هنری بین این دو نهاد در شهر مشهد به عقد تفاهم نامه همکاری انجامید.
    تفاهم نامه همکاری شهرداری مشهد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

    به گزارش پایگاه خبری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، صبح روز پانزدهم دی ماه 97 دفتر شهردار مشهد مقدس، میزبان مدیران عالی‌رتبه مدیریت شهری و مدیریت فرهنگی استان بود تا در یافتن مسیری مشترک برای ارتقاء سطح فرهنگی و اجتماعی شهروندان، چشم اندازی به آینده ترسیم کنند. 

    در این جلسه به دعوت محمدرضا کلایی، با حضور جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و همراهی گروهی از مدیران زیر مجموعه و با حضور احسان اصولی رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر و هادی بختیاری معاون شهردار، تفاهم نامه همکاری مشترک فیمابین این دو نهاد به امضا رسیده و تبادل شد.

    محمد رضا کلائی شهردار مشهد مقدس، در امضای تفاهم نامه همکاری با اداره کل فرهنگ وارشاد خراسان رضوی گفت: با توجه به استقبال مردم از اکران فیلم‌های جشنواره فجر طی سال‌های گذشته آماده همکاری برای برگزاری هرچه باشکوه تر این جشنواره همراه با افتتاحیه واختتامیه در شهر مشهد هستیم.

    وی اضافه کرد: در بحث تقویت تئاتر به دنبال ساخت مجموعه بزرگ تئاتر هستیم که در این مسیر به همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد نیازمندیم تا مجموعه‌ای فاخر برای تئاتر مشهد احداث کنیم.

    شهردار مشهد با اشاره به راه اندازی سینما اکو و دعوت از سفرای کشورهای عضو سازمان اکو برای افتتاح این سینما، گفت: برای راه اندازی سینما اکو در راستای معرفی هرچه بیشتر مشهد به کشورهای عضو این سازمان آماده همکاری هستیم.

    کلایی افزود: برای برگزاری جشنواره ای ویژه‌ی مشهد، مانند جشنواره بین المللی  فیلم کودک اصفهان و تئاتر کودک همدان که به عنوان یک برند در کشور و جهان شناخته شده است نیازمند برنامه ریزی دقیق و جامع هستیم که آماده برگزاری اولین جلسه هماهنگی برای این جشنواره در هفته آینده هستیم تا در صورت امکان این جشنواره را در سال ۹۸ برگزار کنیم.

    شهردار مشهد در بخش دیگری از سخنانش گفت: در نظر داریم، در ماه مبارک رمضان سال آینده، جشنواره رمضان را با حضور قاریان مطرح و ممتاز بین المللی برگزار کنیم، همچنین نمایشگاه قرآن نیز سال آینده باید با شکوه بیشتری برگزار شود و برای در اختیار گذاشتن مکان مناسب برای برپایی نمایشگاه [آماده] هستیم.

    جعفر مروارید، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این دیدار و امضا تفاهم نامه همکاری دو جانبه در زمینه فرهنگی گفت: در مدت کوتاهی که در این اداره کل مشغول بکار بوده‌ام، شهرداری و شورای شهر مشهد همکاری‌های بسیار خوبی در حوزه فرهنگی با ما داشته‌اند.

    در حال برنامه ریزی هستیم که با همکاری شهرداری مشهد جشنواره فیلم فجر را امسال با شکوه بیشتر در سینماهای اطلس، هویزه و آفریقا برگزار و در کنار پخش فیلم ها جلسات نقد و بررسی فیلم های فجر را با حضور عوامل فیلم ها برگزار کنیم.

    در حال پیگیری ایجاد" «گذر هنر» درمنطقه‌ای مناسب از شهر مشهد هستیم، لذا از شهرداری مشهد درخواست داریم که محلی مناسب را برای ایجاد گذر هنر جهت ارائه و فروش آثار هنرمندان در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد استان قرار دهد.

    تعداد بازدید: 63
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر