اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 50
    کد: 165968
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
    سومین جشنواره آموزش آداب اجتماعی و فرهنگ شهروندی در فرهنگسراهای مشهد آغاز شد

    خوب، مثل بچه ها؛ جشنواره آموزش فرهنگ و آداب

    رضا دانایی معاون سازمان اجتماعی فرهنگی از برگزاری جشنواره «خوب، مثل بچه‌ها» در زمینه آموزش آداب اجتماعی و فرهنگ شهروندی در فرهنگسراهای مشهد خبر داد.
    برگزاری سومین جشنواره آموزش آداب اجتماعی و فرهنگ شهروندی در فرهنگسراهای مشهد

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، سومین جشنواره «خوب، مثل بچه‌ها» ویژه آموزش آداب اجتماعی و فرهنگ شهروندی در فضایی شاد و کودکانه در فرهنگسراهای سطح شهر در حال برگزاری است.

    معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان با اشاره به محورهای این جشنواره، افزود: سلام کردن و احترام به بزرگترها، بیرون گذاشتن زباله در زمان مناسب، استفاده از وسایل نقلیه عمومی، تفکیک زباله از مبدأ، همکاری با همسایگان، حفظ و نگهداری فضای سبز و رعایت قوانین و مقررات ترافیک شهری از محورهای این جشنواره است.

    رضا دانایی با تاکید بر اینکه جشنواره «خوب، مثل بچه‌ها» با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد و دولتی در دست برگزاری است، افزود: این جشنواره از چهارم دی‌ماه تا دوم اسفندماه در تمامی فرهنگسراهای شهر اجرا می‌شود.

    وی در ادامه به برپایی سلسله «همایش های تربیت فرزند و ارتباط با کودک» و «کارگاه شناخت احساسات» اشاره کرد و گفت: این کارگاه ها ویژه مادران و کودکان ۳ تا ۵ سال است که دوشنبه‌های هرهفته در فرهنگسرای کودک و آینده واقع در بوستان کوهسنگی برپا می شود.

    شناخت چهار احساس اصلی، کتاب خوانی خلاق، بازی های آوازی و ریتمیک، آموزش خوب شنیدن و تقویت هوش شنیداری، تخلیه هیجانی کودک با بازی های جنبشی و حرکتی، دست‌ورزی و پرورش خلاقیت و تقویت مهارت های ارتباطی از اهداف برگزاری این کارگاه است.

    معاون سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در ادامه به برپایی کارگاه آموزشی ارتباط همدلانه با کودکان اشاره کرد و توضیح داد: در این کارگاه موضوع درک احساس و نیاز خود با دیگران، همدلی با خود و دیگران و نگاه به دنیا از زاویه دید دیگران به ویژه کودکان مورد توجه است. این کارگاه روز چهارشنبه نوزدهم دی‌ماه از ساعت ۹ تا ۱۸ در فرهنگسرای کودک و آینده در بوستان کوهسنگی برپاست.

    وی سپس به برپایی جشن آفرینش لبخند اشاره کرد و اظهار داشت: جشن رنگین‌کمان ویژه کودکان کار و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست هم به همت فرهنگسرای غدیر و گروه خیریه مردمی آفرینش لبخند رنگین کمان برپا شد.

    رضا دانایی هدف از برپایی این جشن را ایجاد فضایی با نشاط ویژه کودکان کار و تقویت همبستگی اجتماعی آنان با سایر افراد جامعه عنوان کرد و گفت: درک، پذیرش و برقراری ارتباط بین این کودکان با جامعه که عمدتا آسیب‌دیده هستند، مورد توجه است.

    تعداد بازدید: 50
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر