اوقات شرعی
5°C 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 31
    کد: 166103
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
    معاون اجتماعی و مشارکت ها مطرح کرد:

    فرصت انتقال فرهنگ، آداب و رسوم در فضاهای جدید

    معاون اجتماعی و مشارکت های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: فضاهای پارک غیر حاشیه‌ای فرصتی بسیار مناسب برای انتقال فرهنگ، هنر و آداب و رسوم مشهد الرضا علیه السلام است که می‌تواند به عنوان گالری پارکینگ مبین و ترویج دهنده این فرهنگ ناب باشد.
     پارکینگ های طبقاتی، فرصتی مناسب برای انتقال فرهنگ، هنر و آداب و رسوم

     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، رضا دانای سیج  معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان با اشاره به  جایگاه مشهد و بارگاه منور رضوی و حضور ۲۵  میلیون زائر در این شهر افزود با توجه به آمار و اطلاعات در دسترس بسیاری از زائرین ترجیح می‌‍‌دهند با خودرو شخصی به این شهر سفر نمایند از همین رو مدیریت شهری برای مدیریت و توزیع فضای پارک اقداماتی را در دستور کار قرار داده که یکی از این موضوعات، موضوع ساخت و بهره‌برداری از پارکینگ‌های غیر حاشیه‌ای در شهر مشهد به ویژه بافت پیرامونی حرم مطهر حضرت رضا علیه السلام است.

    دانای سیج ادامه داد: این پارکینگ‌ها ظرفیت‌های متعددی از جمله معرفی مشهد را دارد که می‌تواند با استفاده از مولفه‌های فرهنگی، مذهبی و هنری به کار گرفته شوند. از همین‌رو طی جلسات کارشناسی شورای اطلاع رسانی شرکت ترافیک هوشمند الیت طرح گالری پارکینگ مطرح شد.

    با توجه به این که برنامه‌های ستاد استقبال از بهار بازپیرایی و زیباسازی منظر شهری در راستای ایجاد فضای دلنشین در بدو اولین ورود به مشهدالرضاست، این طرح در دستور کار قرار گرفت.

    وی استفاده از ظرفیت پارکینگ‌های غیر حاشیه‌ای در جهت انتقال فرهنگ بومی و معارف رضوی، زیباسازی منظر شهری و انتقال حس آرامش با زائران مشهد الرضا علیه السلام، انگیزه بخشی به شهروندان برای استفاده هر چه بیشتر از خدمات پارکینگ‌های غیر حاشیه‌ای در جهت کاهش بار ترافیک معابر شهری و پیشگامی شهرداری مشهد در ایجاد ظرفیت‌های جدید برای اهالی هنر و ارائه الگوی پارکینگ‌های هنری ترافیکی را از جمله اهداف این طرح ذکر کرد.

    معاون اجتماعی و مشارکت های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در خصوص مکان اجرای این طرح که با همکاری سازمان اجتماعی و فرهنگی، ستاد مناسبت‌های شهرداری و شرکت ترافیک هوشمند الیت اجرا می شود، گفت: این طرح در تمامی پارکینگ‌های طبقاتی تحت مدیریت شرکت ترافیک هوشمند الیت در مشهد مقدس یعنی پارکینگ طبقاتی بیمارستان امام رضا، پارکینگ طبقاتی خسروی، پارکینگ زیر سطحی شهدا، پارکینگ زیر سطحی شهید هاشمی‌نژاد، پارکینگ طبقاتی جنت، پارکینگ طبقاتی زیتون، پارکینگ عباسقلی‌ خان اجرا می شود.

    تعداد بازدید: 31
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر