اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 396
    کد: 173853
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد

    راه توسعه فرهنگی از مدرسه می‌گذرد

    دون روز بزرگداشت و بی‌هیچ مناسبتی، معلمان بخشی جاودانه در فرهنگ و تاریخ یک ملت هستند.
    یادداشت روز معلم

     تاریخ آموزش و پرورش در ایران، کتاب قطوری است پر فراز و نشیب، سرشار از عطوفت و ایثار که معلمان، این سربازان جبهه فرهنگ، هر ورقش را با گذراندن عمر گرانمایه خود به رشته تحریر در آورده‌اند. هیچ رخداد و مانعی آموزگاران را از آموختن و تربیت نسل‌ها باز نگذاشته است. حتی بدون روز بزرگداشت و بی‌هیچ مناسبتی، معلمان بخشی جاودانه در فرهنگ و تاریخ یک ملت هستند.

    روز معلم بهانه‌ای است تا خالصانه‌ترین تبریک و صمیمانه‌ترین ارادت را به محضر شما خوبان تقدیم کنیم.

    اما اکنون و در چنین مجالی کوتاه اجازه دهید این شاگرد کوچک دست یاری به سویتان دراز کند تا مدیریت شهری را برای آموزش و تربیت شهروندانی درخور شان مشهدالرضا مساعدت کنید.

    حوزه فرهنگ و اجتماع در مدیریت کلان‌شهری چون مشهد این روزها با آسیب‌ها، مسائل و مشکلاتی روبروست که اگر کمی برآن تمرکز کنیم جای خالی آموزش را در آن خواهیم دید. آموزش فرهنگ شهروندی و حقوق و تکالیف شهرنشینی به باور خدمتگزاران شما در شورای اسلامی شهر و شهرداری نقطه عزیمتی است که می‌تواند برای تغییر رفتار شهروندان، فصل مشترک فعالیت‌ها شود.

    اگر باور داریم که آموزش در تربیت رفتاری انسان‌ها نسبت به محیط و وراثت برتری دارد، باید چاره بسیاری از رفتارهایی را که امروز به عنوان مشکلات یک کلانشهر مطرح است در آموزش جستجو کنیم. 

    گزاره‌هایی مانند بی‌توجهی به حفاظت از محیط زیست، الگوی غلط مصرف آب و حامل‌های انرژی، اشکالات موجود در تفکیک پسماند، ضعف تاب‌آوری اجتماعی، نداشتن هویت و حس تعلق شهری و ... هر یک، مشتی از خروار مساله‌ها در مدیریت شهرمان است که می‌تواند به دست یاریگر شما در تربیت فرزندان این آب و خاک، به وضعیتی مطلوب‌تر و شایسته‌تر نیل پیدا کند.

    این فرصت را مجالی دانستم تا هرچند کوتاه، صحبت از دغدغه‌های اساسی را با شما فرهیختگان درمیان گذارم و آرزومندی خود را در استفاده از فرصت‌های پیش رو بیان کنم. 


    همتی بدرقه راه کن ای طایر قدس 

    که دراز است ره مقصد و من نوسفرم

     

    تعداد بازدید: 396
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر