اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 94
    کد: 175445
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
    با جذب بیش از 80 هزار شهروند در برنامه های فرهنگی

    حال و هوای فرهنگسراها در ماه رمضان

    جشنواره رمضان بهار جان ها در فرهنگسراهای شهر مقدس مشهد با اجرای برنامه‌های متنوع، قرآنی، فرهنگی، ورزشی و سرگرمی پذیرای شهروندان است.
    جزئیات بهار جانها در فرهنگسراها

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی روابط عمومی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون 800 برنامه فرهنگی در 19 فرهنگسرای سطح شهر به اجرا درآمده است. 

    رستوران بازی، جشن روز اولی‌ها، سینما کودک، تئاتر رمضان کریم در فرهنگسرای کودک و خانواده. اجرای برنامه سینما رسانه، رادیو رمضان، بازارچه لقمه و لیگ ورزشی در فرهنگسرای فناوری و رسانه به اجرا در آمده است.

    اجرای یک جنگ قرآنی ستاره‌های روی زمین، مسابقه نهج‌البلاغه، پرده‌خوانی دیجیتال در فرهنگسرای انتظار، مراسمی ویژه روزه اولی‌ها، جشن ولادت امام حسن مجتبی(ع)، جشنواره دستپخت‌های ویژه افطار در مرکز فرهنگی بهرمان اجرا می‌شود.

    فرهنگسرای خانواده با اجرای برنامه‌هایی مانند جشن سحرخیزان کوچک و مسابقه رازهای آسمانی، ایستگاه سلامتی و نشاط و فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن نیز با برپایی حلقه‌های معرفت، مسابقه کتابخوانی و مسابقات شطرنج میزبان علاقه‌مندان و مخاطبان خود در این ایام هستند. 

    اجرای ویژه برنامه بهار قرآن، یک لقمه مهربانی در فرهنگسرای ترافیک، جشن روزه اولی‌ها، سفره‌های ساده افطاری، همایش تغذیه سالم در فرهنگسرای حجاب، اجرای جنگ قرآنی توسط فرهنگسرای امت از جمله برنامه‌های فرهنگی در حال اجرا هستند. 

    برنامه یک نذری ساده و بچه های رمضان از جمله برنامه‌های شاخص در فرهنگسرای امر به معروف است. همچنین فرهنگسرای علوم و نجوم با اجرای مسابقات خانوادگی، بازی‌های فکری، ستاد استهلال ماه مبارک رمضان، ستاد استهلال ماه شوال، جشن بندگی، جشن میلاد امام حسن(ع) میزبان شهروندان مشهدی در این ایام است.

    بزم رزم در فرهنگسرای غدیر، شب‌های هویت ویژه ماه مبارک رمضان در فرهنگسرای بهشت، بازارچه خود اشتغالی بانوان در فرهنگسرای انقلاب اسلامی و جشنواره «موذن اذان بگو» در  فرهنگسرای قرآن و عترت، همچنین مسابقه کتابخوانی «قصه دلبری» ویژه جوانان و بزرگسالان، مسابقه کتابخوانی قصه‌های شاهنامه ویژه کودکان و نوجوانان در فرهنگسرای رسالت برگزار می‌شود.

    بر اساس این گزارش و به مناسبت این ایام هزار عدد پرده آویز با عبارت «بهار جان‌ها» در سطح شهر نصب شده و به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) نیز دو هزار عدد پرده دیگر به اکران در آمده است.

    گفتنی است از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون تعداد 800 اجرا در قالب 129 عنوان برنامه در فرهنگسراهای سطح شهر به شهروندان ارائه شده و تعداد مخاطبانی که در این برنامه‌ها شرکت داشته‌اند بالغ بر 80 هزار نفر اعلام شده است. 

     

    تعداد بازدید: 94
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر