• چهارشنبه،22 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 238
    کد: 176055
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
    معاون سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از انتشارات جدید این سازمان خبر داد

    کتابی از حکایت فرهنگ یک شهر

    هم‌زمان با چاپ چندین کتاب و محصول فرهنگی به همت نشر «بوی شهر بهشت»، تجربه‌نگاری معاونان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در سال‌های 76 تا 96 در قالب کتابی با عنوان «حکایت فرهنگ یک شهر» منتشر شد.
    انتشارات جدید سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، محمدمحسن مصحفی گفت: به منظور شناخت بیشتر شهروندان از تاریخچه و آداب و رسوم محلات شهر مشهد، کتاب محلات سراب، سرشور، فاطمیه، شهید آوینی، وکیل آباد، زیباشهر، خواجه ربیع، انصار، پنجتن و سیدی توسط انتشارات بوی شهر بهشت وابسته به سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد منتشر شد.

     وی افزود: محتوای این کتاب‌ها توسط معاونت اجتماعی سازمان و اداره شورای اجتماعی محلات تهیه شده است. همچنین انتشار کتاب محلات قدیمی مشهد با نگاهی جامع‌تر و شامل تاریخ، آداب،  رسوم و خاطره‌های مردم در دستور کار این معاونت قرار دارد .
    معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در ادامه تصریح کرد: در راستای تبیین مبانی حقوقی، رفتار و تکالیف شهروندی کتاب «آموزش و توسعه رفتار شهروندی؛ چیستی، چرایی و چگونگی» با همکاری مراکز دانشگاهی معتبر کشور به چاپ رسیده است. این کتاب با پرداختن به تعاریف فرهنگ شهروندی شامل ابعاد، انواع، حقوق و رفتار و تکالیف شهروندی به اهمیت توجه به این آموزش‌‎ها در سطح فرد و جامعه می‌پردازد. از این رو این کتاب می‌تواند به عنوان یکی از منابع اصلی در آموزش فرهنگ شهروندی مورد استفاده قرار گیرد.

    مصحفی از تولید و چاپ کتاب «حکایت فرهنگ یک شهر»  با موضوع ثبت تجربیات معاونان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در سال‌های 76-96 خبر داد. این کتاب از مصاحبه‌های تفصیلی با معاونان فرهنگی شهرداری مشهد در دوره‌های مختلف می‌پردازد که بیان رویکردها و اقدامات اجرایی این مدیران موضوع اصلی آن است.

    وی گفت: مشارکت با دانشگاه فردوسی در تولید و چاپ کتاب آب، انرژی و محیط زیست و همچین چاپ کتاب سرزمین آفتاب و بروشورها و نقشه‌های مشهد در حوزه گردشگری از دیگر اقدامات این واحد انتشارات است.

    مصحفی بیان کرد: در حوزه تولید محصولات و کتاب‌های کودک، این معاونت اقدام به تولید کتاب پازل «درخت کوچه ما» کرده که ترکیبی از کتاب و پازل با موضوع حفاظت از محیط زیست در قالب اشعار کودکانه برای گروه سنی ب است.

    وی افزود: از دیگر اقدامات حوزه کودک می‌توان به چاپ دو عنوان کتاب کودک با عناوین «خواب ماشین» و «همسایه ما» در قالب کتاب رنگ‌آمیزی با موضوع احترام به محیط‌زیست و اخلاق همسایه‌داری و همچنین چاپ کتاب و پازل «آپارتمان نشینی»، «شهرآباد»، «کالای ایرانی» و «شهرفرشته ها» اشاره کرد.

    معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری خاطرنشان کرد: طراحی و تولید روبیک شهروندی، کتاب «مشهد به روایت تصویر» در دو جلد و کتاب‌های «بناهای تاریخی مشهد»، «رعایت حقوق شهروندی» در ۵ جلد و «مشهد از نگاه مسافران» از دیگر محصولات این انتشارات است که بزودی چاپ و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

     

    تعداد بازدید: 238
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر