• چهارشنبه،22 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 160
    کد: 176962
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
    گفتگو معاون شهردار درباره وضعیت بازار کتاب گلستان

    گذر فرهنگ از«گلستان»

    به مردم فرهنگ‌دوست شهرمان اطمینان می‌دهیم که کاربری این گذر همچنان به‌صورت فرهنگی حفظ شود و البته این نوید را می‌دهیم که با تکمیل این پروژه فضای بیشتری به فرهنگ و هنر شهرمان از جمله حوزه کتاب افزوده خواهد شد.
    تعیین تکلیف وضعیت بازار گلستان

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و به نقل از روزنامه شهرآرا، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گذر فرهنگی گلستان را پروژه‌ای با کاربری فرهنگی می‌خواند که اکنون در حوزه سرمایه‌گذاری شهرداری مشهد روال خود را طی می‌کند. مهدی زارعی می‌گوید: این پیاده‌راه جزو آن دسته از پروژه‌های ماندگار، عمیق و قابل‌توجه مدیریت شهری است که اطمینان داریم با به ثمر نشستن، آثار مثبت و ارزنده‌اش تا سال‌ها مورد اقبال و بهره‌برداری زائران و شهروندان فرهیخته مشهدی قرار خواهد گرفت. 

    به گفته او اخیرا برای تأمین ایمنی بازار کتاب‌ گلستان، ضرورت ایمن‌‌سازی این معبر که بر روی یکی از مسیل‌(کال)‌‌های قدیمی مشهد واقع شده، در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

     زارعی در ادامه می‌افزاید: این گذر هم جزو علاقه‌مندی‌های مردم مشهد است و هم اینکه از باب توسعه فضاهای فرهنگی مورد توجه مدیریت شهری بوده است. از این رو در خلال مباحث ایمن‌سازی، ایده‌های زیادی برای بازپیرایی بین متخصصان و کارشناسان تبادل شد و در نهایت با توجه به راهبرد شهرداری در بسط و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی مقرر شد که فراخوان جذب ایده و در نهایت جذب سرمایه‌گذار برای آن منتشر شود.

    معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خاطرنشان می‌کند: با توجه به قرار گرفتن این مهم در حوزه مأموریت سازمان اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مشهد، با تلاش همکاران ما در این سازمان فرایندهای انتخاب سرمایه‌گذار و تشریفات قانونی پروژه به سرانجام رسیده است و پروژه در شرف تحویل به سرمایه‌گذار است تا آن را آغاز کند.

    او یادآور می‌شود: گذر فرهنگی گلستان بخشی از یک پروژه بسیار بزرگ و جذاب در حوزه فضاهای فرهنگی، هنری و اجتماعی کشورمان خواهد بود که با تأکید بر الزام‌های مهمی چون ترویج پیاده‌محوری، افزایش سرانه فضاهای فرهنگی شهر، بسترسازی برای تعامل اجتماعی، گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، توسعه گردشگری شهری و مواردی از این دست، در حال پیگیری است. به مردم فرهنگ‌دوست شهرمان اطمینان می‌دهیم که کاربری این گذر همچنان به‌صورت فرهنگی حفظ شود و البته این نوید را می‌دهیم که با تکمیل این پروژه فضای بیشتری به فرهنگ و هنر شهرمان از جمله حوزه کتاب افزوده خواهد شد.

     

    تعداد بازدید: 160
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر