• چهارشنبه،22 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 243
    کد: 177806
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
    معاون شهردار مشهد

    مردم برای جمع‌آوری اسناد مرتبط با شهرداری مشارکت کنند

    ممکن است تعدادی از این اسناد در موزه‌های شخصی، حتی در خارج از کشور باشد که با کمک فراخوان و اطلاع‌رسانی گسترده درخواست کردیم، اصل یا رونوشتی از آن‌ها را به ما بسپارند.
    رونمایی از بلدالامین در نگارخانه شهر

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری، مهدی زارعی صبح امروز 11تیرماه 98 ، در مراسم رونمایی از قدیمی‌ترین نسخه نشریه بلدالامین در گنجینه رضوی گفت: خدا را شاکریم که با همکاری و مساعدت سازمان اسناد، کتابخانه‌ها و موزه آستان قدس رضوی با سازمان اجتماعی و فرهنگی مشهد برنامه رونمایی از گنجینه‌های رضوی درحال برگزاری است.

    وی در ادامه افزود: این پانزدهمین «سه‌شنبه فرهنگی» است که از اسناد مربوط به شهرداری به ویژه نشریه بلدالامین رونمایی شد. این روزنامه از کهن‌ترین نشریات مرتبط با امور شهری و شهرداری‌ است. هدف ما از جمع‌آوری مجموعه اسناد مرتبط با شهرداری این است که بتوانیم مجموعه اصیل و کهنی که در حوزه مطبوعات این نهاد در گذشته وجود داشته را رونمایی کنیم و به اطلاع عموم شهروندان و علاقه‌مندان برسانیم.

    رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به اهمیت حفظ و جمع‌آوری این گنجینه‌های فاخر و مرتبط با شهرداری تاکید کرد: به گمانم این اقدام یک کلاس درس برای مدیران شهری و کسانی که سیر تحول مدیریت شهری از گذشته تا به امروز برایشان مهم بوده است و می‌توانند از آن تاثیر و الهام بگیرند.

    زارعی تصریح‌کرد: هدف دوستان ما در شهرداری و نگارخانه شهر این است که بتوانیم مجموعه نفیس از آنچه در حوزه مطبوعات شهری وجود داشته جمع‌آوری کنیم و در دسترس مدیران شهری بگذاریم. تاکنون بخشی از این اسناد جمع آوری شده و بقیه هم درحال جمع‌آوری است. 

    معاون شهردار مشهد ضمن درخواست از عموم شهروندان برای جمع‌آوری این اسناد خاطرنشان کرد: ممکن است تعدادی از این اسناد در موزه‌های شخصی، حتی در خارج از کشور باشد که با کمک فراخوان و اطلاع‌رسانی گسترده درخواست کردیم، اصل یا رونوشتی از آن‌ها را به ما بسپارند.

    وی در پایان گفت: تعاملی بی‌نظیری که امروز بین آستان قدس‌رضوی و سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد شکل گرفته مسیری درست برای حفظ ارزش‌ها و آثار فاخر هویتی است.

     

    تعداد بازدید: 243
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر