• چهارشنبه،22 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 341
    کد: 178894
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
    سومین جشنواره هنرهای شهری «خانه بهار99» بطور رسمی آغاز به کار کرد

    دعوت به خانه بهار 1399

    صبح روز سه شنبه 25 تیرماه، خانه هنرمندان مشهد میزبان خبرنگارانی بود که به نشست خبری سومین جسنواره هنرهای شهری مشهد «خانه بهار 99» آمده بودند. در این نشست محمدمحسن مصحفی سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد و صدرا یوسفی رییس اداره هنری معاونت فرهنگی و هنری این سازمان جزییات فراخوان را برای حاضران تشریح کردند.
    نشست خبری سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، صبح روز 25 تیرماه 1398 اولین نشست خبری سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد «خانه بهار99» با حضور اصحاب رسانه در خانه هنرمندان برگزار شد. 

    سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری با اشاره به انتشار فراخوان سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد گفت: امسال برخلاف سال‌های گذشته، فراخوان این جشنواره زودتر از موعد منتشر شد و عنصر زمان مهم‌ترین امتیازی است که برای شرکت هنرمندان در این جشنواره در نظر گرفته‌ایم.

    محمدمحسن مصحفی در ادامه افزود: این کار با رویکرد فرصت دادن به هنرمندان برای خلق آثار با کیفیت و مجموعه شهرداری برای انتخاب بهترین آثار انجام می‌شود. همچنین در این جشنواره تلاش می‌کنیم تا با برگزاری کارگاه‌های ایده‌پردازی به آثار کیفی و کاملی دست پیدا کنیم. 

    وی تصریح کرد: یکی دیگر از نکات موثری که در این دوره از جشنواره هنرهای شهری خانه بهار به آن دست پیدا کردیم، فراخوان و جشنواره مشترک با سازمان پارک‌ها و فضای است که فراخوان و جشنواره را به صورت مشترک اطلاع‌رسانی و اجرا می‌کنیم. نتیجه‌ای که در نهایت به آن می‌رسیم هماهنگی و هارمونی در اکران یادمان‌های شهری است.

    سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بیان کرد: بخش دانشجویی از جمله مواردی است که امسال با هدف حمایت از پروژه‌های دانشجویی و استفاده کادر تخصصی و دانشگاهی به جشنواره افزوده شده و می‌خواهیم از ظرفیت دانشگاه‌های هنری مشهد و سایر شهرهای کشور استفاده کنیم. 

    مصحفی تاکید کرد: راه‌اندازی «بازار هنر» از ایده‌های خلاقانه و ناب جشنواره است، در این بخش آثاری که از سایر هنرمندان به دست ما می‌رسد و به هر دلیلی جزو آثار منتخب و اکران شده در شهر مشهد نیست، به شهرداری‌های سایر شهرهای کشور معرفی می‌شود. هنرمندان از این راه می‌توانند با شهرداری‌های سراسر کشور ارتباط بگیرند و آثار خود را معرفی و به نمایش بگذارند.

    بارش فکری در کارگاه‌های ایده پردازی خانه بهار ۹۹

    رئیس اداره هنری معاونت فرهنگی و هنری سازمان در ادامه این نشست گفت: در سومین دوره جشنواره هنرهای شهری با سه رویکرد محتوایی، «مشهد الرضا(ع) شهر زیارت و معنویت»، «من مشهد را دوست دارم» و «مشهد گلستان می‌شود» کار خود را آغاز می‌کنیم.

    صدرا یوسفی افزود: بخش اصلی این جشنواره شامل یادمان‌های شهر، دیوارنگاری، آذین بندی، گل‌آرایی، هنرهای نمایشی و گرافیک شهری است. در بخش دانشگاهی، به پروژه‌های دانشجویی هنر شهری، نقد و تحلیل هنر شهری و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی می‌پردازیم. بخش جنبی جشنواره «خانه بهار ۹۹» هم شامل دعوت از هنرمندان بین‌المللی و برپایی بازار هنرهای شهری است.

    رییس اداره هنری معاونت فرهنگی و هنری تصریح کرد: فرصت ارسال آثار در بخش اصلی تا ابتدای آبان‌ماه سال ۹۸ و در بخش گل‌آرایی تا هفتم شهریورماه ۹۸ پیش‌بینی شده است. نشست‌های تخصصی و برگزاری کارگاه‌های ایده پردازی و بارش فکری هنرمندان از جمله نوآوری‌های این دوره از جشنواره هنرهای شهری است که با هدف ارتقا سطح کیفی آثار و تکامل آن انجام می‌شود.

     

    تعداد بازدید: 341
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر