اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 440
    کد: 180535
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
    از میان آثار برگزیده سومین دوسالانه مجسمه‌های شهری تعدادی اثر برای اجرای نهایی انتخاب شدند

    مجسمه های شهری مشهد از فراخوان تا انتخاب

    انتخاب آثار از میان برگزیدگان سومین دوسالانه مجسمه‌های شهری مشهد، بر مبنای متن فراخوان، رویکردهای تعریف شده، توجه به نیازها و مناسبات و تعاریف مجسمه در بستر شهر مشهد صورت گرفته است.
    انتخاب آثار در سومین دوسالانه مجسمه‌های شهری

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، مدیریت هنری این سازمان با همکاری انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران، سومین دوسالانه مجسمه‌های شهری مشهد را با هدف زیباسازی شهر، افزایش غنای فرهنگی و هویت ملی و ارتقاء کیفی مجسمه‌سازی شهری برگزار کرد.

    بر اساس این گزارش پس از انتشار فراخوان و بررسی رزومه‌های ارسالی، تعداد ۱۶۶ هنرمند مجوز ورود به دوسالانه را دریافت و برای آنان بسته موضوعی- محتوایی فراخوان ارسال شد تا پیشنهادات خود را در تاریخ تعیین شده ارائه دهند.

    با پایان یافتن مهلت ارسال آثار،۱۱۰ هنرمند با ۲۵۶ اثر پیشنهادی به داوری نمایشگاه راه یافتند که پس از بررسی ۳۲ هنرمند با ۳۵ اثر برای حضور در نمایشگاه معرفی شدند و راه یافتگان، ماکت اثر خود را برای حضور در نمایشگاه به دبیرخانه ارائه دادند.

    این گزارش، به فرایند داوری و پس از آن، نحوه انتخاب آثار برای اجرا در سطح شهر اشاره کرده و اضافه می‌کند: همزمان با برپایی نمایشگاه، هیات داوران دوسالانه ۴ اثر برگزیده و ۲ اثر شایسته تقدیر را انتخاب کردند و تعدادی از آثار به عنوان پیشنهاد اجرا معرفی شدند. همچنین در نمایشگاه سومین دوسالانه مجسمه‌های شهری تعداد ۲۵ اثر از هنرمندان برگزیده جشنواره‌های ملی و هنرمندان منتخب مجسمه‌ساز استان خراسان حضور داشتند. گفتنی است مبنای گزینش آثار متناسب با متن فراخوان و رویکردهای تعریف شده و همچنین توجه به نیازها، مناسبات و تعاریف مجسمه در بستر شهر مشهد صورت گرفته است.

    دراین میان با توجه به ضرورت استفاده از آرایه‌های هنری جهت ارتقاء کیفیت سیمای بصری شهری و همچنین نگاه ویژه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری به هنر و هنرمندان، تصمیم گرفته شد تعدادی از آثار برای اجرا درسطح شهر انتخاب شوند. بنابراین مطابق با متن فراخوان، هیات انتخاب دبیرخانه که متشکل از اساتید معماری و جمعی از مدیران شهری بود، ۱۸ اثر را به‌عنوان اولویت‌های ساخت و اجرای شهری به مدیریت هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد پیشنهاد کردند.

    اداره هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد ابراز امیدواری کرده که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، آثار منتخب تا پایان سال جاری و ابتدای سال آینده در سطح شهر جانمایی و نصب شوند.

    تعداد بازدید: 440
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر