• دوشنبه،20 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 491
    کد: 180707
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
    به میزبانی فرهنگسراها و مناطق 13‌گانه مشهد برگزار می‌شود

    قربان تا غدیر با سلسله‌ جشن‌های «فصل همدلی»

    سلسله جشن‌های «فصل همدلی» ویژه دهه ولایت (عید قربان تا غدیر) از 21 الی 28 مرداد ماه به مدت 8 شب در سطح مناطق 13گانه مشهد با همت سازمان اجتماعی و فرهنگی و شهرداری مناطق سیزده‌گانه برگزار می‌شود.
    سلسله جشن های قربان تا غدیر در فرهنگسراها و مناطق

     سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: سلسله جشن‌های بزرگ «فصل همدلی» ویژه دهه ولایت همزمان با عید قربان در سطح مناطق و فرهنگسراها آغاز شده است و تا شب عید غدیر که ایام شادی مسلمانان و به ویژه شیعیان است، مشهد مقدس نیز با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری میزبان شهروندان و زائران خواهد بود.

    محمدمحسن مصحفی با اعلام این خبر، افزود: سلسله جشن‌های فصل همدلی با رویکرد تسهیل تعامل اجتماعی بین شهروندان، بسط شادی و نشاط، برپایی غرفه‌های توانمندسازی و عرضه محصولات هنری، بازی‌های فکری و بومی، آموزش‌های شهروندی درباره محیط زیست و ترافیک برگزار می‌شود.

    وی با اشاره به این موضوع که از ظرفیت سمن‌ها، تشکل‌ها و شوراهای اجتماعی محلات در اجرای برنامه‌ها استفاده شده، تصریح‌کرد: دعوت از چهره‌های فرهنگی، اجرای برنامه توسط هنرمندان و اجرای موسیقی‌های محلی از جمله بخش‌های ارائه شده در این جشن‌ها است.

    مصحفی بیان کرد: در کنار جشن‌های منطقه‌ای و محلی در فرهنگسراهای شهرداری نیز برنامه‌های متنوعی تا پایان دهه ولایت برگزار خواهد شد. در فرهنگسراها علاوه برجشن‌های عید قربان تا غدیر، رویدادهایی نظیر شب شعر، مسابقات کتاب‌خوانی، نشست‌های تخصصی سیره ائمه (ع)،کارگاه‌ها و مسابقات نقاشی، دیدار با سادات محله و تجلیل از ایشان، تئاتر و نمایش‌های عروسکی اجرا می‌شود.

    گفتنی است در اغلب بوستان‌ها وفرهنگسراها به جز برنامه‌های ذکر شده، غرفه‌های فروش محصولات به منظور توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و افراد با نیازهای ویژه، معرفی مراکز غیردولتی و خیریه‌ها در جهت ارائه خدمات به افراد آسیب‌دیده دایر است.

     

    تعداد بازدید: 491
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر