• چهارشنبه،22 مرداد 1399
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 88
    کد: 181022
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
    با حضور جمعی از هنرمندان انجام شد

    جانمایی آثار منتخب دوسالانه مجسمه‌های شهری در جلوخان فردوسی

    در بازدیدی با حضور جمعی از هنرمندان مجسمه ساز، محل جانمایی آثار منتخب دوسالانه مجسمه های شهری در جلوخان فردوسی مشخص شد.
    جانمایی آثار منتخب دوسالانه مجسمه‌های شهری

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر در حاشیه این بازدید گفت: فضایی که امروز در جلوخان فردوسی ایجاد شده، حاصل همکاری مدیریت شهری و میراث فرهنگی است و آثار هنری مرتبط با فضای فرهنگی و اجتماعی این منطقه تاریخی بزودی جانمایی می‌شود.

    سیدمسعود ریاضی با اشاره به اهمیت توسعه منطقه توس، تصریح کرد: در مصوبات پنجمین شورای اسلامی شهر نیز به اجرای آثار هنری در این محل تاکید شده و بودجه‌ای برای آن در نظر گرفته شده است.

    وی افزود: مدیریت شهری در این راستا فراخوان دوسالانه مجسمه‌های شهری را منتشر کرد و نمایشگاهی از این آثار به همت اداره هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد برگزار شد که از سطح بالایی برخوردار بود. در این جشنواره آثار هنری، زیر نظر بهترین مجسمه سازان کشور داوری شد و تعدادی از آثار با محتوای شاهنامه، برگزیده شد تا در مکان‌های مناسبی جانمایی شود.

    ریاضی خاطرنشان کرد: امروز با جمعی از هنرمندانی که اثر آنها در سومین نمایشگاه دوسالانه مجسمه شهری انتخاب شده، از جلوخان فردوسی بازدیدکردیم تا براساس ابعاد مجسمه‌ها و حفظ توازن با آرامگاه فردوسی، مکان‌های مناسب مشخص شده و به زودی مراحل ساخت آنها آغاز شود.

     

    تعداد بازدید: 88
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر