اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 138
    کد: 185024
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
    ویژه برنامه همگرایی نابینایان به مناسبت روز جهانی عصای سفید برگزار شد

    چشمان باز شهر به روی روشن‌دلان

    همزمان با هفته عصای سفید و با همکاری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، ویژه برنامه همگرایی نابینایان در راستای مطالبه اصلی این قشر که حضور در جامعه و ایفای نقش اجتماعی است، برگزار شد.
    رویداد فرهنگی ویژه نابینایان

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، صبح امروز 24 مهرماه 98 رویداد فرهنگی همگرایی نابینایان به مناسبت روز جهانی نابینایان (عصای سفید) با مشارکت معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان و شهرداری منطقه 8 در میدان شریعتی شهر مشهد مقدس برگزار شد.

    معاون سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری در این برنامه گفت: نابینایی و کم‌بینایی عوامل مختلفی دارد. مهم‌ترین عوامل این معلولیت می‌تواند بیماری‌ها، حوادث، کهولت سن و وراثت باشد که زندگی میلیون‌ها نفر را در دنیا تحت تأثیرخود قرار داده است.جامعه شهروندان روشندل در استان خراسان رضوی و به ویژه شهر مشهد نیز از تعداد بالایی برخوردارند. 

    رضا دانایی افزود: یک فرد روشندل نباید به دلیل معلولیت از سایز امتیازها و فعالیت‌هایی که حق ذاتی اوست محروم شود. با وجود تمامی فعالیت‌هایی که در این حوزه انجام‌شده اما هنوز کمبودهای زیادی در این زمینه احساس می‌شود. از سوی دیگر جامعه باید به سمت درک نابینایان برود و به آنها بگوید که جامعه به شما نیاز دارد و مسئولیت‌هایی را به آنها بسپارند تا با خودباوری، عصای سفید را به دست گرفته و از خانه هایشان بیرون بیایند.

    ایمنی تردد مهم‌ترین دغدغه روشن‌دلان

    شهردار منطقه 8 مشهد ضمن بازدید از غرفه‌های توانمندسازی نابینایان گفت: یکی از موضوعات مورد تاکید شهرداری مشهد، حرکت به سمت مناسب‌سازی شهر برای حضور موثر معلولان به ویژه قشرهای نابینا و کم‌بینا است. خوشبختانه اقداماتی در این زمینه توسط مدیریت شهری انجام شده و رفع برخی موانع محیطی و همچنین تسهیل استفاده از امکانات موجود در شهر برای افراد کم بینا و نابینا در دستور کار قرار گرفته است. 

    علی شیرازی با اشاره به این موضوع که مهم‌ترین دغدغه‌ برای این حضور روشن‌دلان در سراسر جهان وجود دارد بحث ایمنی در تردد است، افزود: در کلان پروژه ترویج رعایت حق‌تقدم عابر پیاده و آموزش فرهنگ شهروندی با موضوعات انضباط ترافیک نیز به نابینایان و کم‌بینایان توجه شده است. امروز این رویداد فرهنگی را مغتنم شمردیم که به مردم شهر یادآوری کنیم این عزیزان هم از جامعه و امکانات شهر سهم دارند و لازم است امکانات مطلوب برای زندگی بهتر، رفاه و آسایش این قشر و شکوفایی استعدادهای آنان در نظر گرفته شود.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     
    تعداد بازدید: 138
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر