اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 123
    کد: 185392
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
    همایش شوق خدمت با حضور شهروندان میهمان‌نواز حریم رضوی

    بر خوان نعمت امام مهربانی‌ها، میزبانی در خور شأن باشیم

    همایش شوق خدمت با حضور شهروندان میهمان‌نواز حریم رضوی در تالار شهر با حضور اعضای شورای شهر، سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی، معاون گردشگری و زیارت سازمان و جمعی از خدمتگزاران برنامه‌های دهه پایانی ماه صفر برگزار شد.
    همایش شوق خدمت

     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در جمع خادمان افتخاری امام هشتم(ع) گفت: سال‌های سال است که بر خوان نعمت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) نشسته‌ایم و از برکات مادی و معنوی این امام همام بهره‌مند می‌شویم.

    احسان اصولی افزود: طی سال، چند مناسبت مذهبی و فرهنگی ویژه وجود دارد که فرصت مغتنمی برای زیارت حرم رضوی است. حضور دلدادگان و عاشقان ائمه اطهار، توفیق خدمت بیشتری را برای ما مهیا می‌کند. ما به عنوان خادم مشهدالرضا مسئولیت خطیر میزبانی و ارائه خدمات به زائران را برعهده داریم.

    وی تاکید کرد: شما خادمان رضوی، جزو برگزیدگان هستید که مورد توجه ولی نعمتمان امام رضا(ع) قرار گرفته‌اید و فرصت خاصی را برای شما مهیا شده تا در سیر معنویت قرار بگیرید. خدماتی که در ایام دهه پایانی ماه صفر به مجاوران امام هشتم(ع) ارائه می‌شود، باید درخور شأن وجود مبارک ایشان باشد و رسم میزبانی را آن‌طور که شایسته حضور این عزیزان است، به جا آوریم.

    ایجاد امنیت روانی مرحله جدیدی از خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع)

    سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در ادامه این همایش گفت:  از چند روز آینده مشهد تبدیل به کانون و مهد حضور عاشقان ائمه اطهار به ویژه امام هشتم (ع) می‌شود و خوشبختانه امسال نیز به رسم سال‌های گذشته توفیق خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران مشهد الرضا را داریم. خادم امام رضا(ع) بودن منوط به حضور در ساختمان حرم مطهر رضوی نیست و در هرجایی می‌توانیم خادم زائران در شهر خودمان باشیم.

    محمدمحسن مصحفی افزود: هرساله باید کیفیت خدمتی که به زائران امام رضا(ع) داده می‌شود افزایش پیدا کند. آنچه که به لحاظ مادی مهیا شده است، در وضعیت مطلوبی قرار دارد و نسبت به گذشته زمینه و فضای خدمت‌رسانی توسعه و افزایش کیفی پیدا کرده است.

    وی تاکید کرد: آنچه که در این حوزه اهمیت ویژه‌ای دارد و باید همواره مراقب آن باشیم، این است که وارد مرحله جدیدی از خدمت به زائر امام مهربانی‌ها شده‌ایم و موظفیم که به امنیت روانی مجاوران حریم رضوی توجه داشته باشیم.

    سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: در سال‌های اخیر الگوی میزبانی از زائران اربعین و نوع استقبالی که مردم عراق از این عزیزان دارند را پیش چشم داریم. این الگو می‌تواند مورد توجه ما باشد و کیفیت ارائه خدمات را نسبت به سال گذشته افزایش دهیم. 

    وی بیان کرد: گاهی ممکن مواردی اتفاق بیافتد که سودجویی‌های فردی بعضی از افراد، میزبانی و فرهنگ میزبانی از زائر را خدشه‌دار کند. بنابراین لازم است نسبت به رفتار دیگران حساسیت داشته باشیم. باید همواره توجه داشته باشیم به عنوان خادم حضرت رضا(ع) از امر به معروف در این حوزه غفلت نکنیم و همواره حرمت چهره معنوی شهرمان را حفظ کنیم.

    مصحفی در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد همه امکانات لازم برای خدمت‌رسانی در این ایام را مهیا کرده تا خدمتگزار زائران دهه آخر صفر باشند.  

     

    تعداد بازدید: 123
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر