اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 58
    کد: 186421
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
    در راستای توسعه فعالیت‌های هنر شهری

    هنرمندان حاضر در سمپوزیوم مجسمه‌سازی مشهد معرفی شدند

    نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر و شهدای مشهد از میان شرکت‌کنندگان، بیست هنرمند را برای خلق و ارایه اثر در این رویداد فرهنگ و هنر شهری انتخاب کرد.
    اعلام نتایج سمپوزیوم مجسمه‌سازی مشهد

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، دبیر سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر و شهدای مشهد هدف از برپایی این سمپوزیوم را بهبود سیما و منظر شهری، تجلیل از مقام والای شهدا و مفاخر فرهنگی و علمی این کلانشهر اعلام کرد.

    صدرا مذهّب یوسفی افزود: در این چارچوب و به منظور بهره‌مندی عموم شهروندان در قالب سیما، منظر و مبلمان شهری از توان هنری و خلاق هنرمندان مجسمه‌ساز سراسر کشور، فراخوان نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر و شهدای مشهد در مهرماه گذشته منتشر شده و هنرمندان علاقه‌مند تا دهم آبان ماه جاری برای شرکت در این رویداد فرهنگی هنری مهلت داشتند. 

    مدیر عامل خانه هنرمندان مشهد افزود: در پایان فرصت فراخوان اعلامی و پس از بررسی سابقه هنرمندان متقاضی شرکت در سمپوزیوم  ۲۰ مجسمه‌ساز بومی و ملی برای هنرنمایی و ارایه آثار خود به این رویداد فرهنگی هنری انتخاب شدند. 

    دبیر سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر و شهدای مشهد، هادی ضیاءالدینی، ربین حیدری، علی چراغی، علی لوایی، نادر قشقایی، جعفر نجیبی، ملک دادیار گروسیان و قدرت‌الله معماریان را شاخص‌ترین هنرمندان ملی انتخاب شده برای شرکت در این سمپوزیوم برشمرد.

    وی گفت: ابراهیم پاپی‌راد، محمدحسین خیرآبادی، زهرا موسوی‌اصل، علیرضا قدمیاری، هادی عارفی‌منش، فردین اسفندیاری، یاسر حسینی، هاشم شفیعی، عطا صحرایی، مهدی وثوق، نادیا جوادی و مرتضی دستجردی نیز هنرمندان خراسانی هستند که برای حضور و هنرنمایی در سمپوزیم مجسمه‌سازی مفاخر و شهدای مشهد انتخاب شده‌اند. 

    نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر و شهدای مشهد به منظور استفاده از آرایه‌های هنری در منظر و سیمای شهری و توسعه فعالیت‌های هنر شهری طی روزهای دوم تا نهم آذر ماه آتی در مشهد برگزار می‌شود.

     

     

     

    تعداد بازدید: 58
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر