اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 76
    کد: 187112
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
    خبرنگاران از آثار نقاشی دیواری شهدای مشهد بازدید کردند

    روشنای شهر با یاد شهیدان

    صبح امروز 28 آبان‌ماه 98، عکاسان و‌ خبرنگاران با همراهی احسان اصولی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر، محمدمحسن مصحفی سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری و رضا دانایی معاون این سازمان، از نقاشی‌های دیواری اجرا شده در فراخوان روشنای شهر بازدید کردند.
    بازدید خبرنگاران مشهدی از نقاشی دیواری‌های طرح روشنای شهر

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، صبح امروز جمعی از مدیران شهری، خبرنگاران و خانواده‌ معظم شهدا  از آثار نقاشی دیواری فراخوان «روشنای شهر» بازدید کرده و از هنرمندان خالق این آثار تقدیر شد.

    صدرا یوسفی، رئیس اداره هنری معاونت فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری در بازدید از نقاشی دیواری شهدای آتش‌نشان گفت: رشادت‌های آتش‌نشانان و قهرمانان این شغل حساس در زمینه کمک به مردم، خیلی بیشتر و تاثیرگذارتر از نقوش روی دیوار است. عینی سازی موضوعات مختلف ایثار و شهادت از جمله اقداماتی بود که در راستای این طرح بر دیوارهای شهر به اجرا درآمد.

    احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی مشهد در این بازدید گفت: مفهوم عمیقی که در این طرح‌ها به تصویر کشیده شد این است که همواره یاد شهدای شهرمان را به هر وسیله‌ای و ابزاری به ویژه هنر، به نمایش بگذاریم. امنیتی که امروز در کشورمان برقرار است، حاصل خون پاک شهدایی است که زندگی خود را در راستای تحقق این امنیت خاطر و آسودگی شهروندان فدا کرده‌اند. شهدا، چشم و چراغ شهر هستند و ما در مدیریت شهری، تلاش می‌کنیم تا طرح‌های هنری از این دست، در شهر مشهد توسعه یابد و در معابر مختلف شاهد هنرمندی هنرمندان باشیم. 

    در ادامه این رویداد، از نقاشی دیواری روحانی شهید تقی‌پور (شهید مدافع حرم) در تقاطع بلوار سید رضی و بلوار آموزگار رونمایی شد.

    پدر شهید تقی‌پور در جمع خبرنگاران و مدیران شهرداری گفت: ایشان در سخت‌ترین شرایط اعلام آمادگی برای انجام کارهای سخت داشتند و همواره در اینگونه موضوعات پیش قدم می‌شدند. ما در جریان حضور شهید در سوریه نبودیم و هربار که سوالی در این رابطه می‌پرسیدیم، ایشان جواب می‌دادند: «لطفا نپرسید چون اجازه گفتنش را ندارم». شهید تقی‌پور فردی با اراده در زمینه علم‌آموزی و خدمت به محرومان بود و یاد و خاطره ایشان با نوع خدمتی که به هم‌نوعان خود داشتند، زنده می‌ماند. 

    در ادامه سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در بازدید از نقاشی دیواری شهید حریری (شهید مدافع حرم) گفت: از همکارانم در اداره هنری تشکر می‌کنم که علاوه بر زیباسازی شهر، تلاش می‌کنند که آنچه در  این زمینه از شهرداری انتظار می‌رود به خوبی انجام شود.

    مصحفی افزود: خوشبختانه دوستان و همکاران به این نکته توجه دارند که مبادا در فشار کار آن هدف اصلی مورد غفلت قرار بگیرد و فراموش شود. این هدف چیزی نیست جز تکریم و تجلیل از مقام شهدا و همه کسانی که به گردن ما دین دارند.

    محمد محسن مصحفی اضافه کرد: این کار از گذشته در شهر رواج داشته و اخیرا با نظم و انتظام بهتری برگزار می شود. مشهد در حوزه نقاشی دیواری در کشور به لحاظ کیفیت وضعیت مطلوبی دارد. البته نقش حمایت‌های شهردار مشهد هم در این زمینه روشن است. همین‌جا از خانواده شهید به نمایندگی از شهرداری مشهد تشکر می‌کنم که ما را در به تصویر کشیدن یاد شهدای شهرمان و ساخت یادمان برای این عزیزان یاری می‌کنند. 

    گفتنی است فراخوان روشنای شهر، به منظور پاسداشت ستاره‌های روشن آسمان میهن، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای خدمت و مدا فعان حرم به همت اداره هنری معاونت فرهنگی و هنری سازمان به اجرا درآمد. رسم سیما و رشادت این شهدا از موضوعات فراخوان روشنای شهر بود.

    ۲۵ هنرمند با ارائه ۱۵۳ طرح در این رویداد مشارکت کردند که از این جمع، تعداد ۱۰ هنرمند با ۳۱ طرح، هنر خود را بر دیوارهای شهر به تصویر می‌کشند.

    تعداد بازدید: 76
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر